Ahmet Davutoğlu: Bana davanı sattın demesinler

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Ahmet Davutoğlu: Bana davanı sattın demesinler
Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, Küçükkaya’nın da sorularına karşılık verdi.

AK Parti’den istifa eder etmez Gelecek Partisi’ni kuran ve gelecek seçimlere muhalefet ile bir arada girecek olan Davutoğlu, sık sık halk meydanlarında kendisine gösterilen “davanı sattın” reaksiyonlarına de karşılık verdi.

“Bana ihanet ettin üzere sözlerle geldiklerinde…”

Davayı satmadığını belirten Davutoğlu, bu yansıların de yönlendirmeli olduğunu vurgulayarak “Birisi bana niye Cumhurbaşkanı’na sadakat göstermedin derse ben de derim ki” ben milletin 1 kuruşuna bile sadakat gösterdim. Benim karşıma yoksul Anadolu insanları çıkıp sen niye davaya ihanet ettin üzere bir kelamla geldiği vakit ben de bunu söylerim.

“Andadolu insanı beni bilir”

Bunlar yönlendirmeli sorular. Bana bunu söyleyen adamlar yanımdan ayrılırken başkalarına bana bunu söyle dediler diyor. Anadolu insanı beni bilir.

“Ülke krize girmesin diye”

bu biçimde yansılar geldikçe şunu söyleyeceğim “ben o makamları mevkileri millet için terk ettim. Niçin? Ülke krize girmesin diye…” sözlerini kullandı.