Bir Hamurla Hem Açma Hemde Pastane Pizzası (Domatesli Peynirli)

Bakec

New member
Bir Hamurla Hem Açma Hemde Pastane Pizzası (Domatesli Peynirli) Tanımı İçin Gereçler

• 2 su bardağı ılık süt
  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 paket kuru maya
  • 4 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 2 su bardağı sıvı yağ
  • Aldığı kadar un yaklaşık 7-8 su bardağı un kullandım
Üzerine Sürmek İçin

• 2 yumurta sarısı
Pizzaların Üzerine Koymak İçin

• Ben lor peyniri ile olağan beyaz peynirini sıvı yağla ezip karıştırıp o biçimde kullandım
  • Domates 2 adet
  • biberde size kalmış 3-4 adet
Bir Hamurla Hem Açma Hemde Pastane Pizzası (Domatesli Peynirli) Tanımı Yapılışı

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle mayayı ılık suyla karıştırarak biraz bekletelim daha sonra sırası ile öbür gereçleri ek edelim kulak göğsü yumuşaklığında bir hamur elde edelim.
  2. Üzerini örtüp en az 1 saat mayalandı alalım mayalandıktan daha sonra hamuru bezelere ayırıyoruz elimizde yuvarlayıp yağlanmış fırın tepsisine koyuyoruz.
  3. Bir çay bardağının ardını sıvı yağla yağladıktan daha sonra hamurun ortasına bardak da bastırıyoruz öteki hamurları da bu türlü yaptıktan daha sonra hamurun içerisine peyniri ek ediyoruz.
  4. Kenarlarına yumurta sarısı sürüyoruz hamurun ve daha sonra domateslerini biberini üzerine koyuyoruz isterseniz sucuklu kaşarlı yapabilirsiniz materyalleri size kalmış.
  5. Bir tepsi tamamlandıktan daha sonra önce ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20-25 30 dakika civarında pişiyor yani kızarınca fırından alırsınız.
  6. Ben tek hamurla iki tepsi iki tepsi poğaça yaptım açma tanımı de tıpkı hamur olduğu için yalnızca açma hamurlarını bezeleri ayırdıktan daha sonra üzerine tereyağı sürüyoruz ve elimizle açıyoruz.
  7. Açma formu verdikten daha sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine diziyoruz üzerine yumurta sarısı ve çörekotu serpip 180 derece fırında yaklaşık 20 dakikada pişiyor sıcak sıcak servis yapın isterseniz buzluğa da atabilirsiniz afiyet olsun deneyeceklere ????.