Bisiklet yollarını göster – işte nasıl

Bilgin

Global Mod
Global ModPopüler çevrimiçi harita hizmeti Google Maps ayrıca bisiklet rotalarını da görüntüleyebilir. Ayar sadece birkaç tıklamayla etkinleştirilebilir. İşte nasıl.


Google Maps, yalnızca sürücülerin ve yayaların rotalarını planlamalarına yardımcı olan bir uygulama değildir. Bisikletçiler de aracı uygun rotaları görüntülemek için kullanabilirler.


Bir sonraki seyahatinizi planlıyorsanız veya sadece bölgenizdeki güvenli bisiklet rotalarının nerede olduğunu bilmek istiyorsanız, Google'ın harita hizmeti size yardımcı olabilir. İşte Google Haritalar'da bisiklet rotalarının nasıl görüntüleneceğine dair talimatlar:


Aşama 1: Bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda Google Haritalar'ı açın.


Adım 2: Bilgisayarda, sol alttaki “Katmanlar” simgesine tıklayın. Akıllı telefonda iOS ve Android'deki “Google Haritalar” uygulamasında, bu dikdörtgen bir simgedir.


Aşama 3: Harita detaylarının altından “Bisiklet” veya “Bisikletle” seçeneğini seçin.


Google Haritalar artık size haritada mevcut bisiklet rotalarını gösterecek.


Bisiklet rotalarını mobil cihazınızda çevrimdışı olarak da görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için harita bölümünü indirmeniz yeterlidir. Bunu yapmak için profil resminize tıklayarak Google Haritalar menüsüne gidin ve “Çevrimdışı haritalar”ı seçin. Ardından istediğiniz harita alanını seçin ve indirin.


Bisiklet şeritlerini göstermek, bisikletçiler için özel olarak tasarlanmış daha güvenli rotalar bulmanıza yardımcı olur. Bu seçeneği kullanarak rotanızı önceden planlayabilir ve bisikletçiler için uygun olmayan veya tehlikeli yollardan kaçınabilirsiniz. Ayrıca Google Haritalar, hedefinize ulaşmak için en iyi bisiklet şeritlerini hızlı ve kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olur.