Büyük skandal! Bisiklet yarışının ortasından ‘kamyon’ geçti!

Beykozlu

New member
Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kahramankazan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışı, Kahramankazan’da yapıldı. Fakat yarışın parkuru reaksiyona niye oldu. Etraf yolunda trafiğin aktığı yolda pedal çeviren atletler araçların içinde tekraren tehlike atlattı. Yarış ise 25. kilometrede iptal edildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kahramankazan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Yol Bisikleti Yarışı, Kahramankazan’da dün yapıldı. Bayan ve erkek toplam 284 atletin katıldığı yarışlarda atletler, 9 kategoride gayret edecekti.

İlçeden start alan atletler Kahramankazan-Ankara kara yolunu takip ederek 60 kilometre pedal çevirecek, yarış da Atatürk Orman Çiftliği’nde sona erecekti.

Fakat yarışın parkuru tartışmalara yol açtı. Etraf yolunda trafiğin aktığı yolda pedal çeviren sportmenler araçların içinde tekraren tehlike atlattı. Yarış ise 25. kilometrede iptal edildi.

Atletler ise toplumsal medya hesaplarından Türkiye Bisiklet Federasyonu’na reaksiyon göstererek parkurda tekraren kaza ile burun buruna geldiklerini kaydetti. Çeşide katılan yarışmacılardan Kübra Bektaş ise geçirdiği kaza kararı hastaneye kaldırıldı.

’10 dakika daha sonra yanımızdan kamyon geçti’

Yarışa katılan atletlerden Kübra Bektaş ise parkur araç trafiğine açıldıktan daha sonra kaza yaptı. 50 km süratle giderken düştüğünü ve 7-8 metre sürüklendiğini belirten Bektaş, toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda olanları şu biçimde anlattı:

“Yaşadığım şoku bir kenara bırakıp, kullanabildiğim birkaç parmakla yazarak size bir şeyler anlatmak istiyorum. Bugün Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği bir yarışa katıldım. Yıldız, genç ve seçkin atletlerin -tahminen 200 kişi- startı bir arada verildi. niçinini anlamak sıkıntı olmadı olağan olarak. 10 dk daha sonra pelotonun ortasında yanımızdan bir kamyon geçti, ‘belli ki trafiği açtılar bile.’ dedik! Yıldız, ergen sportmenlerin agresif kullanışı malum (çocuklar da haklı, yarış yok, para yok, beklenti fazlaca), 50km süratle giderken düştüm, bisikletimle bir takla atıp, yaklaşık 7-8 metre sürüklendik.. Olayın şoku ile kıpırdayamıyordum ki sevecen hakemlerimizden birinin ‘yolun ortasında duramazsın çekil kenara’ diye bağırmasıyla uyanmış olacağım, kendimi sağımdan solumdan geçen bisikletçilere aldırmadan kenara attım. Sevecenliği ile beni biraz sakinleştirmiş o hakem bir ambulansa fazlacatan haber vermiştir diye acılar ortasında yolun kenarında bekledim.. Ambulansın gelmeyeceğini anlayan ekibim beni otomobile aldı. Yaklaşık bir buçuk saat ambulans bulamadık. En azından federasyonumuz en kısa yarışları yapmakla ünlüydü de finish alanına kemiklerimin ağrılarını iliklerime kadar hissedemeden vardık. Ambulans diye bağırdığım için bu sefer başka sevecen bayan hakemimiz bana bağırmaya başladı. Bir türlü kibar olmayı öğrenemedim şu kriz anlarında(!)”

Kübra Bektaş’ın paylaşımı:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Kubra Bektas (@kubraabektaas)’in paylaştığı bir gönderi