Cevizli Tavuk Çorbası Görüntülü

bencede

New member
Cevizli Tavuk Çorbası Tanımı İçin Materyaller

• 1 kase haşlanmış doğranmış tavuk eti
  • 1 kase çekilmiş ceviz içi
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 kase tavuk suyu
  • 3 kase su
  • Yarım limon suyu
  • 1 çay kaşığı karabiber
Üzeri için

• 1 kaşık tereyağı
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
Cevizli Tavuk Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Tavuğumuzu bir hoş yeteri kadar üzerine şu ekleyip pişirelim,ben bir adet kemikli tavuk bütü haşladım kâfi geldi.
  2. daha sonra haşlanan tavuğun suyunu bir kaseye düzdüm soğumaya bıraktım,tavukları oda kemiklerinden temizleyip küçük küçük doğrayıp bir kase yapıp onuda bir kenara aldım.
  3. Bir tencereye tereyağını bırakıp eriyince içine cevizleri atıp yavaşça kavuralım.
  4. daha sonra unu ekleyip birliktece kavurmaya devam edelim.
  5. Evvelce hazırladığımız soğumuş olan tavuk suyunu ve soğuk olarak destek suyumuzu da üzerine bırakıp karıştırmaya başlayalım,soğuk olarak bırakmanızı sebebi unun topaklanmaması içindir.
  6. Kaynamaya yakın tavuk etini ek edelim bir daha karıştırmaya devam edip limon suyunu ve en son karabiberini ekleyip çorbamızın altını kapatalım.
  7. Cevizden dolayı çorbanın yavaşça renginin karamelize olduğunu goreceksiniz,bu ortada tereyağı un ve tavuk suyunun efsanevi bir biçimde koku yaydığını da unutmayalım.
    Çorbamızı sıcak sıcak bir kaseye alalım.
  8. Üzerine erimiş tereyağına biber ekleyip karıştıralım ve hazır kasedeki çorbaya ekleyelim,mis üzere sıcacık içimizi ısıtacak cevizli tavuk çorbamız içime hazırdır
    ♥
    ♥
    ♥
    ♥
    afiyet bal olsun ,şule dalbudak youtube kanalımda görüntülü anlatımı iletarifim yayında çabucak link veriyorum,.
Cevizli Tavuk Çorbası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı