Defne Samyeli alkollü araç kullandı, ehliyeti kaptırdı

Beykozlu

New member
Geçen ay Covid’e yakalanınca sahne programlarını iptal eden Defne Samyeli, karantina süreci bittikten daha sonra sahnelere süratle geri dönmüştü.

bir müddetdir Sorriso Kuruceşme’de program yapan müzikçi, yer çıkışı alkollü bulunmasına karşın sorumsuz davranarak direksiyon başına geçti.
Trafik denetiminde alkolmetreye üfleyen ünlü müzikçinin yasal hudutların üzerinde alkollü olduğu tespit edildi.
Polis çevirmesiyle neye uğradığını şaşıran Samyeli’nin ehliyetine 6 aylığına el konuldu ve müzikçiye ayrıyeten 1339 lira para cezası kesildi.

Efes Antik Kent’te görkemli davet

Ticaret Bakanlığı’nın dayanağıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması’nın ödül gecesi, Efes Antik Kenti’nde gerçekleşti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un verdiği müsaadeyle UNESCO Dünya Mirası listesindeki Efes Antik Kenti merasim mesken sahipliği yaparken, gecenin görkemli dekorasyonunu A46 Tertip üstlendi. Nefise Karatay Day’ın sunumuyla gerçekleşen gece, Kerem Görsev performansıyla son buldu.

Başarılı tertip

Geçen hafta sonu dokuzuncu defa Türkiye’de düzenlenen Formula 1 yarışları keyifli anlara sahne oldu. Ünlü isimlerin de takip ettiği tertibin gerisindeki isim, Türkiye Araba Sporları Federasyonu Lideri Eren Üçlertoprağı. Mercedes’in Fin pilotu Valtteri Bottas’ın zaferiyle sonuçlanan yarışlarda mükafatları, TBMM Lideri Mustafa Şentop’la bir arada takdim eden Üçlertoprağı ile yarış daha sonrası konuşma bahtım oldu.

Olumsuz hava koşullarına karşın başarılı bir tertip olduğunu söyleyen Lider, “Sportif takımımız ve yarışın asıl kahramanları olan istekli gözetmenlerimizle yarışı muvaffakiyetle organize ettik. Pist idaresi tarafınca bize yaşatılan tüm aksiliklere karşın canla başla çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Anne-çocuk şenliğine hazırlanıyor

Buse Terim’in bayan girişimcilerle birlikte düzenlediği annelere özel şenlik Baby On The Fest, bu yıl üçüncü kere gerçekleşiyor.

22-23 Ekim’de Maximum Uniq İstanbul’da yapılacak olan “Baby on The Fest by Buse Terim”de anne ve çocukların gereksinimlerine yönelik, kesimin önde gelen 50 markası yer alacak. Terim’in teşebbüsçü annelerle bir arada düzenlediği şenlikte, Ceyda Düvenci moderatörlüğünde uzmanlarla söyleşiler de olacak.

‘GrIllz’ trendi yükseliyor

90’larda yalnızca rap’çilerde gördüğümüz diş takısı ‘grillz’, artık Kardashian’larla bir arada sınıf atlayarak mücevherata dönüştü.

Madonna’dan Katy Perry’ye kadar bir hayli ünlü isimle birlikte ‘diş mücevherleri’ son devrin en farklı trendlerinden biri haline geldi. Dünyada yalnızca iki diş tabibinin tasarladığı ‘grillz’in Türkiye’deki dizayncısı ve uygulayıcısının Catwalk Nişantaşı Diş Kliniği Tabibi Tamer Çakar olduğunu öğrendim.

Her diş mücevherini şahsa özel üreten Çakar, dizaynlarını Kapalıçarşı’daki atölyesinde bir arada çalıştığı Ermeni zanaatkârlarla hayata geçiriyor.