Goretzka gelecek planlarını anlatıyor

Beykozlu

New member

FC Bayern Münih Almanya'nın en başarılı kulübüdür. Haber şeridimizde rekor şampiyonlarıyla ilgili tüm önemli haberleri bulacaksınız.

Bir bakışta en önemli şeyler

Goretzka önümüzdeki sezon hakkında: “Benim açımdan her şey açık”

Formda milli oyuncu Leon Goretzka, geleceğini rekor şampiyonları Bayern Münih'te görüyor. Goretzka, Sport Bild'e şöyle konuştu: “Benim bakış açıma göre her şey açık: Sözleşmem 2026'ya kadar sürüyor ve değişiklik düşünmek için hiçbir neden yok.” Orta saha oyuncusunun son haftalardaki kötü performansının ardından bir hamleyle anıldığı düşünülüyordu; milli antrenör Julian Nagelsmann 29 yaşındaki oyuncuyu Mart ayındaki uluslararası maçlarda atlamıştı.

Son zamanlarda Goretzka, özellikle geçen hafta sonu Union Berlin'de alınan 5-1'lik galibiyette yeniden güçlü bir form yakaladı. Tahtından indirilen şampiyonlar için sezon sonunda odak noktası Şampiyonlar Ligi yarı finalleri olacak. Goretzka, “Artık Real Madrid'e karşı yarı final oynanacak. Bu çok büyük bir mücadele olacak” dedi.

Stanišić FC Bayern ile planlarını anlatıyor

Josip Stanišić geçen yazdan bu yana FC Bayern'den Bayer Leverkusen'e kiralık olarak gönderiliyor. 24 yaşındaki defans oyuncusu, Xabi Alonso'nun takımının en iyi performans gösteren oyuncularından biri. Takımla Almanya şampiyonluğunu kazandı ve son olarak BVB'ye karşı uzatma dakikalarında 1-1 berabere kaldı. Leverkusen bu sezon hala namağlup. Stanišić yaz aylarında FC Bayern'e geri dönüyor.

Dortmund'a karşı oynanan maçın ardından Sky'a Alman rekor şampiyonlarıyla geleceği hakkında şunları söyledi: “Şu anda planlara dahil değilim, ancak zaten birkaç görüşme yaptım. Zaten ayrılmaz bir parçası olduğum söylendi.” Ancak yaza kadar Bayer'e konsantre olmak istiyor. “Kafam hâlâ burada ve sezon sonuna kadar da öyle kalacak.” Leverkusen hâlâ kupayı kazanabilir, 25 Mayıs'ta Kaiserslautern'e karşı finalde oynayacak ve Avrupa Ligi'ni de kazanabilir.

Matthäus, FC Bayern'e yeni bir teknik direktör adayını oyuna getiriyor

FC Bayern'de teknik direktör arayışında olan TV uzmanı Lothar Matthäus, eski Münih oyuncusu Martin Demichelis'in olası bir aday olduğunu düşünüyor. Paralı kanal Sky'daki rekortmen milli oyuncu, “Başarılı. Konuşmasının iyi olduğunu biliyorum, bu yüzden ismini seviyorum” dedi. 43 yaşındaki Demichelis şu anda memleketi Arjantin'de River Plate takımının teknik direktörlüğünü yapıyor. Bundan önce yedi yıldan fazla bir süre Bayern'de profesyonel olarak çalıştı ve daha sonra altyapı antrenörü olarak Münih'e döndü.

Eski defans oyuncusu hakkında Matthäus, “Bayern geçmişi var, şampiyonluklar kazandı, oyuncular tarafından iyi karşılanıyor” dedi. 62 yaşındaki oyuncu, net açıklamalarından dolayı Demichelis'i övdü ve Bayern genine sahip olduğunu vurguladı. Ancak Matthäus, Münih kulübü yönetiminin Thomas Tuchel'in halefi olarak daha yaşlı bir teknik direktörü tercih edebileceğine de dikkat çekti. Matthäus, 43 yaşındaki Demichelis için “Henüz o kadar olgun ve deneyimli değil” dedi.

Geçiş çözümü olarak mı? Favre muhtemelen Bayern'de sorun olmalı

FC Bayern'in yeni teknik direktörü kim olacak? Bu soru Almanya'nın tüm futbolunu ilgilendiriyor. Spor dergisi “Kicker”dan Georg Holzner'e göre Lucien Favre, rekor şampiyonlarının daha fazla ilgi odağı haline gelebilir. Gazeteci “X” platformunda şunları yazdı: “Olası bir geçici çözüm amacıyla, yakın zamanda Max Eberl'in Mönchengladbach'ta yaklaşık dört yıldır birlikte çalıştığı Lucien Favre'nin isminden bahsediliyordu.”