Gülçin Ergül vefat eden sevgilisi Erdal Şeyda Lafçı’yı unutmadı! ‘Ödülü senin için alıyorum’

Beykozlu

New member
MüzikOnair ve BAU Radyo işbirliği ile gerçekleşen BAU Radyo MüzikOnair Mükafatları, evvelki akşam Beşiktaş’taki Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü’nde yapılan merasimle sahiplerini buldu.

Özge Ulusoy ve Ceyhun Yılmaz’ın sunduğu gecede 32 kategoride ödül verildi. Geceye fazlaca sayıda ünlü isim katıldı.

Dream Türk TV’den canlı olarak yayınlanan merasim, BAU Konservatuvarı’nın açılış performansı ile başladı. Son müzikte takıma Dila Kalafatoğlu eşlik etti.

Sahneye çıkan BAU Red Dragons grubunun özel dans gösterisi de izleyenlerden alkış aldı.

MÜKAFATI SEVGİLİM İÇİN ALIYORUM

Ödül alan isimler içinde kısa müddet evvel sevgilisi Erdal Şeyda Lafçı’yı kaybeden Gülçin Ergül de vardı. Müzikçi, kazandığı ‘en güzel klip’ mükafatını Ergül için aldığını söyleyerek herkesi duygulandırdı:

“Öncelikle direktörümüz Ahmet Can Tekin’e epey teşekkür ediyorum. Tüm gücümü toplayarak, olabildiğince, karşınızdayım. Mucizevi bir biçimde. Bu mükafatı, ömrünü kaybetmiş olan sevgilim Erdal için kabul ediyorum. Kendisinin bu müziğin ve klibin üretiminde hayli büyük emeği var. Bu anı görmesini hayli isterdim.

Bu ödül bizim için büyük bir motivasyon olacak. Zira ilerleyen vakit içinderda hayallerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. İçimiz natürel ki buruk. Bize dayanak olan ve klipte, müzikte emeği geçen herkese epey teşekkür ederim.”

Attila Özdemiroğlu Özel Ödülü’nü alan Gonca Vuslateri de duygusal bir gece yaşadığını söylemiş oldu: “Benim için de fazlaca duygusal bir gece. Alacağım mükafatın sevgili Attila Özdemiroğlu ile ilgili olması beni hayli duygulandırıyor.”

Müzikçi Ziynet Sali, merasim için “Çok değerli bir gece. Seyahatimiz bu biçimde hoş gecelerde devam ediyor. İnandığımız müzik ve müzikler bedel buldukça biz de keyifli oluyoruz” dedi.

Sali, yeni müziğinin 28 Şubat’ta çıkacağını da deklare etti: “Çok heyecanlıyım. Müziğin ismi ‘Ben Sana Doyamıyorum’. Bu şarkıyı dinlemelere doyamayacaksınız.”

İŞTE KAZANANLAR

En Yeterli Erkek Pop Sanatkarı: Mustafa Ceceli
En Uygun Bayan Pop Sanatkarı: Ziynet Sali
En Güzel Rap Müzik Sanatkarı: Çakal
En Uygun Halk Müziği Sanatkarı: Ekin Uzunlar
En Düzgün Çıkış Yapan Sanatçı: Kurtuluş Kuş & Burak Bulut
Yılın Müziği: “Sevmedim Deme” (Kurtuluş Kuş & Burak Bulut)
En Güzel Kelam Muharriri & Bestekar: Ayaz Erdoğan & Enes Yıldırım
En Düzgün Bayan TikToker: Cemre Solmaz
En Düzgün Erkek TikToker: Cellat
En Düzgün Influencer: Cemal Can Canseven
En Güzel Radyo: Slow Türk
En Güzel Radyocu: Hilal Özgani
En Âlâ Albüm ve En Uygun Fantezi Arabesk Bayan Sanatçı: Ebru Yaşar
En Âlâ Küme: İkilem
En Yeterli Alternatif Müzik Kümesi: Madrigal
En Uygun Alternatif Müzik Sanatkarı: Buyruk Can İğrek
En Düzgün Fantezi Arabesk Erkek Sanatkarı: Alişan
En Yeterli Klip: Gülçin Ergül & Ahmet Can Tekin
En Düzgün Aranjör: Alper Atakan
Ömür Uzunluğu Onur Mükafatı: Cahit Berkay
Hayat Uzunluğu Onur Mükafatı: Belkıs Akkale
En Yeterli Dijital Show Programı: Alt Tarafı Bi’ Talk Show (Kaan Sekban)
En Yeterli Toplumsal Medya Çifti: Ceyda Kasabalı & Fırat Albayram
En Düzgün Instagram Sayfası: The Bacim
En Güzel Bayan YouTuber: Meryem Can
En Âlâ YouTube Kanalı: netd Müzik
Attila Özdemiroğlu Özel Mükafatı: Gonca Vuslateri
En Âlâ TV Müzik Programı: Emel Yalçın
Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Özel Ödül: Eypio
Yazın En Hit Müziği: Ece Mumay / Peri
En Düzgün Belgesel: Nâzım 120 Yaşında (Nebil Özgentürk)
En Uygun Üniversite Radyosu: Radyo TEDÜ