İpek Filiz Yazıcı yıllar daha sonra anlattı: 10-11 yaşlarındayken Tarkan ile reklam sinemasında oynadım

Beykozlu

New member
“İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu genç oyuncu İpek Filiz Yazıcı oldu.Rol aldığı AŞK101 dizisiyle yıldızı parlayan İpek Filiz Yazıcı, yaptığı açıklamkalarla dikkat çekti.

10-11 yaşlarında Tarkan ile bir arada bir reklam sinemasında rol aldığını da anlatan genç oyuncu “O reklam sineması Rusya’da yayınlanmıştı, bu biçimdelar Tarkan ile reklam sinemasında rol almanın havasını da okulda arkadaşlarıma atmışlığım da oldu lakin kötücül bir yerden değil elbette daha sempatik bir yerden diyebiliriz bu hava atmaya.” dedi.

Artık 20 yaşında olan oyuncu birinci sefer ‘Babam ve Ailesi’ dizisiyle izleyici karşısına çıkmıştı…

ONLARI BİRİNCİ NEREDE GÖRDÜK?

Şimdilerde ekranlarda fırtınalar estiren ve milyonlarca lira kazanan oyuncuları birinci vakit içinderda nerelerde gördük, hangi dizilerde izledik hatırlıyor musunuz?

Birkan Sokullu, Tuğba Ekinci’nin ‘Kutu Kutu’ klibinde rol almış!

Birkan Sokullu’nun 15 yıl evvel Tuğba Ekinci’nin “Kutu Kutu” klibinde oynadığı ortaya çıktı.

Son periyotta isminden sıkça kelam ettiren ünlü oyuncu Birkan Sokullu, 2005 yılında çekilen klipte rol aldığında çabucak hemen oyunculuk mesleğine başlamamıştı.

yıllar daha sonra bir daha gündeme gelen o klipte Birkan Sokullu ile Tuğba Ekinci’nin yatak sahnesi de yer alıyor.

Medcezir dizisiyle ismini duyuran Miray Daner’in birinci kere Zil Çalınca dizisiyle kamera karşısına geçtiği ortaya çıktı.

Ünlü oyuncu Miray Daner, YouTube’ta yayınlanan İbrahim Selim ile Bu Gece programının konuğu oldu. Merak edilenlerini ve bilinmeyenlerini anlatan Daner, samimi açıklamalarda bulundu.

Birinci defa Zil Çalınca dizisiyle kamera karşısına geçtiğini belirten Daner şunları söylemiş oldu;

7 yaşımda oyunculuğa başladım. Beni sete annem getirip gdolayıyordu. Çocuk oyuncu olmak hayli acayip bir şey setteyken herkes ‘benimle oyun oynuyor’ diye düşünmüştüm. Birinci seçildiğimde o kadar heyecanlanmıştım ki anneme ‘Annecim ne kadar para ödememiz gerekiyor’ diye sormuştum. Zira çocuk aklımla bir şeye sahip olabilmem için bir para vermem gerekiyor diye düşünüyordum. Birinci başrolüm ‘Zil Çalınca’ dizisindeydi. Disney Channel kanalında yayınlandı. Mesleğim o denli başladı…

ZİL ÇALINCA DİZİSİ KONUSU

Zil Çalınca, Disney Channel’ın kendi imali, Türk oyuncularla yapılan birinci Türk Disney Channel dizisidir. Birinci gösterimini 23 Nisan 2012’de Disney Channel Türkiye’de yapmıştır. Mevzu olarak bir Lise’de tenefüs içindeki 5 dakikada neler yapılabileceği anlatılmaktadır.

DokuzEylül Üniversitesi’nden mezun olduktan daha sonra 2001 yılında Çağan Irmak imzalı ‘Bana Baht Dile’ sineması ile izleyici karşısına çıkan İstek Kocaoğlu, rol arkadaşının yeni yaşını Instagram’da paylaştığı sinema karesi ile kutladı.

Kocaoğlu, Melisa Sözen’in fotoğrafının altına şu notu düştü:

“İstanbul birinci iş birinci rol arkadaşı,tanımaktan,oynamaktan en keyifli olduğum,güzel kalpli,güzel bakışlı canım kardeşim uygun ki doğdun kaç keyifli yıllare Melisa Sözen” notu ile paylaştı.

Usta oyuncu Türkan Şoray toplumsal medya hesabından nostaljik bir paylaşımda bulundu. Mesleğinin birinci senelerına ilişkin bu kareyi paylaşan Şoray altına, ‘Yaş 15-16…İlk filmlerimin seti… Yüzümden memnunluk saçılıyor’ notunu düştü.

1960 yılında Yeşilçam’a Türker İnanoğlu ve Memduh Ün yardımıyla adım atan Türkan Şoray birinci vakit içinderda ‘Köyde Bir Kız Sevdim’ sinemasıyla kamera karşısına geçti. ondan sonrasında birbirinden değerli projelerde yer alan Şoray en son ‘Bir vakit içinder Osmanlı: Kıyam’ dizisinde rol aldı.

niye Süt İçmeliyiz?

Prof. Dr. Neriman İnanç ve Ebru Akel’in iştirakiyle gerçekleşen, sütle ilgili hakikat bilinen yanlışları ve göz arkası edilen gerçekleri konuştuğumuz söyleşimiz yayında. (Sponsorlu İçerik)

Figüran olarak Aşk-ı Memnu setlerinde yer alan Dilara Öztunç, bir müddetdir setlerden uzak duruyor. Dilara Öztunç, televizyon tarihine damga vuran dizi Aşk-ı Memnu’da figüranlık yapmış ve ‘Kıvanç Tatlıtuğ ile öpüşeceğim için 2 gece gözüme uyku girmedi.’ kelamları ile gündemde yer almıştı.

2019 yılında fotoğrafçı sevgilisi Umut Kızıltan ile nikah masasına oturan ve yılın dört mevsimi dünyayı gezen Öztunç, Aşk-ı Memnu macerasını katıldığı programda anlatmıştı…

Öztunç “Kıvanç Tatlıtuğ ile öpüşeceğim için 2 gece gözüme uyku girmedi. Çok heyecanlandım. Sette karşı karşıya geldiğimizde ise titredim. Kıvanç bendeki gerginliği görür görmez ‘Korkma, rahat ol. Ateşli değil, saf bir biçimde öpeceğim seni. Fark etmeyeceksin bile. İş bu’ dedi. Beni o kadar rahatlattı ki ne olduğunu anlamadan sahneyi çektik. Fakat büyüsü hala kaldı” demişti…

Dilara Öztunç ve eşi çektikleri fotoğrafları toplumsal medya hesaplarında takipçileri ile paylaşıyorlar.

Son periyotta yer aldığı projelerle ismini geniş kitlelere duyuran oyuncu Mert Yazıcıoğlu, Youtube’da yayınlanan İbrahim Selim ile Bu Gece programına konuk oldu. Güzel oyuncu karayerinin nasıl başladığını ve birinci sinemasını anlattı.

İşte Mert Yazıcıoğlu’nun açıklamaları;

Lise senelerımda bir kız arkadaşımın oynadığı dizi setine gitmiştim, orada oyuncu Can Sipahi ile tanıştım. Sete gide gele merak ettim. Can’a ‘bu iş nasıl yapılıyor’ diye sordum. O da beni kayıtlı olduğu ajansa yazdırdı.

Bir buçuk, iki sene 400 tane deneme çekimine gittim. Ortada yardımcı oyuncu olarak bir iki yerde oynadım. ‘Dedemin İnsanları’ sinemasında bir ya da iki saniyem var. Mert Fırat’ın bebeği ile olduğu sahneydi. ‘Dua’ edin dediler bize. Ben de orada nitekim dua ediyordum, birinci deneyimim oydu. (gülüyor) daha sonra ajans çalışanları ‘bir eğitim mi alsan’ diye teklifte bulundu. Ben de kabul ettim. ‘Karagül’ dizisine başladım o denli devam ettim.

Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın, Instagram sayfasında oğlu Murat ile fotoğrafını paylaştı. Arkın, 1979 imali ‘Vatandaş Rıza’ sineması ile ilgili bir ayrıntısı da takipçilerine anlattı…

“Vatandaş İstek sinemasını çekeceğim.Anne arıyorum, buluyorum, çocuk arıyor, buluyorum. Lakin ikisini bir ortaya getirince istediğim ana-oğul sıcaklığını nazaranmiyorum. Bir gün meskene geldim. Karım, Murat’ı kucağında uyutuyor.Onu öylesine ana üzere, sımsıcak bir merhamet ve şefkatle kucaklamış ki, cennetten bir fotoğraf görür üzere oldum.”

“bu biçimdece bir daha Vatandaş Rıza’ya başladık.Ben köyden gelme biriyim.Karım, oğlum, öylesine büyük ve hoş hayallerle bir gecekonduyu bitirip içine girdik ki, memnunluktan o gece ağladık.”

“Ama bir zenginin oğlu, keyif için gelip yuvamızı yıktı. Çiçeklerimizi, emeğimizi, hayallerimi otomobiliyle ezip geçti. Bende hak arama ismine Atatürk heykeli önünde açlık grevine başladım.Murat dört yaşında. Aylardan Kasım. Öldüresiye bir soğuk var. Üstelik üç itfaiye arabası su sıkıyor ki, yağmurlu bir gece olsun.”

“Murat, birinci açlık grevine katılan yakınım olacak. Soğuğun tazyikli suyun, yağmuru ortasından yürüyüp gelecek. ‘Beni babamdan kimse ayıramaz.’ deyip yanıma oturacak.Yağmurun ortasında karanlıkta küçücük vücudunu gördüm. Dişleri takırdıyor, titriyordu.‘Beni babamdan kimse ayıramaz.’ dedi. Gelip yanıma oturdu.Gözyaşlarımı tutamadım.Bereket şiddetli yağmur yüzüme vurduğundan ağladığım belirli olmuyordu.”

“Bu bir sinema sahnesi değildi. Murat, küçücük yüreğiyle babadan farklı kalmanın acısını kavuşmanın memnunluğunu o gece, yağmur altında yanımda yaşıyordu.Bu yüzden daima bizi birbirimizden kimse ayıramaz deriz.”

Direktörlüğünü Atıf Yılmaz’ın üstlendiği boşrollerini ise Kemal Sunal ile Gülşah Soydan’ın üstlendiği ‘İbo ile Güllüşah’ sinemasının Oya’sını hatırladınız mı?

1978 imali sinemada ‘Gazeteci Oya’ karakterine hayat veren oyuncu, şimdilerde sinemanın ustaları içinde girmeyi başarmış bir isim…

‘Gazeteci Oya’ya hayat veren usta müellif Vedat Türkali’nin oyuncu kızı Deniz Türkali!

Türkali fotoğrafı ‘İbo ile Güllüşah birinci filmim’ notu ile Instagram’da paylaştı…

DENİZ TÜRKALİ

‘Zalim İstanbul’un hemşiresi Cemre’ye büyük bir aşkla bağlı olan Nedim’i Berker İnanç’ı birinci nerede gördüğünüzü hatırlıyor musunuz?

Performansı ile seyirciden tam not alan Berker İtimat, 2016 yılında başrollerini Bergüzar Korel ile Halit Ergenç’in paylaştığı ‘Vatanım Sensin’ ile izleyici karşısına çıkmıştı….

Berker İnanç, dizide Aleksi karakterine hayat veriyordu…

Ekranların en sevilen oyuncularından Burçin Terzioğlu birinci kere kamera karşısına usta oyuncu Şener Şen ile geçti.

1986 imali ‘Çıplak Vatandaş’ sinemasında rol alan Terzioğlu, oyunculuğa çocuk yaşında adım attı.

BURÇİN TERZİOĞLU – 1986 PERİHAN ABLA

Aybüke Pusat’ın nasıl ünlü olduğu ortaya çıktı.

Aybüke Pusat epeyce başarılı bir balerinken sakatlanınca her şeye küsüp meskenine kapandı.

Arkadaşlarının zoruyla katıldığı Kim Milyoner Olmak İster? İse hayatını değiştirdi.

MÜSABAKAYA GİT!

Onu ekranda gorenler hoşluk yarışına katılması için teşvik etti. O da denileni yaptı. Miss Turkey 2014’e katılıp üçüncü oldu. Akabinde da şöhret geldi.

Pusat, Medcezir, O Hayat Benim, Familya, Kelam ve Şahin Doruğu dizilerinde rol aldı.(Günaydın)

Demet Sağıroğlu, uzun süren sessizliğini “Açık Çay” isimli single’ıyla bozdu. Müziğe sürprizli bir de klip çekildi.

Çekimde Sağıroğlu’na 23 yıl evvel “Arnavut Kaldırımı” ve “Aşk Perisi” kliplerinde de rol alan, o periyodun küçük yıldızı Batuhan Aydar eşlik etti.

Demet Sağıroğlu ve Batuhan Aydar, 23 yıl evvel “Arnavut Kaldırımı” klibinde birlikte kamera karşısına geçmişti.

yıllar daha sonra şöhretin doruğuna çıkacağından habersiz objektiflere poz veren bu delikanlıyı tanıdınız mı?

Bulduğu her fırsatı arkadaşlarıyla bir arada geçiren bu genç adam, şimdilerde rol aldığı dizi ile milyonlarca konuta konuk oluyor…

Fotoğraftaki kişi ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinin Tahir’i Ulaş Tuna Astepe!

‘Karadayı’ dizisinde Mahir’in kardeşi ‘Orhan’ rolüne hayat veren Ulaş Astepe, birinci başrol tecrübesini ‘Tahir’ karakteri ile yaşadı.

1988 doğumlu oyuncu yeni rolü ile bayanların yakın markajında!

Popçu Gülşen’in şöhret olmadan evvel Tulga Aktuğ’un klibinde oynadığı ortaya çıktı.

FOTOĞRAFLAR: HÜRRİYET ARŞİV – INSTAGRAM

Ünlü popçu 1995 yılında çekilen “Ay Bu Kız Beni Öldürecek” klibi ile şöhret macerasına başladı.

Geçen 23 yılda, Gülşen mesleğini doruğa çıkarırken, Tulga Aktuğ kendisine kameralardan uzak bir hayat kurdu.

‘İçerde’ dizisinde Komiser Selim rolü ile izleyici karşısına çıkan Uğur Yıldıran, şu sıralar ‘Çukur’ ile ekranlarda…

Dizide ‘Kemal’ karakterine hayat veren ve seyirciden tam not alan genç oyuncuyu birinci kere nerede gördüğünüzü hatırlıyor musunuz?

1981 yılında İstanbul’da doğan Yıldıran, Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Kısmı mezunu…

Türk izleyici profesyonel dansçı olan Uğur Yıldıran’ı birinci kere Türkiye’yi Hadise’nin temsil ettiği 2009’daki Eurovision müsabakasında gördü…

Yıldıran’ın Hadise’ye sarılarak verdiği pozlar toplumsal medyada şaşkınlık yarattı.

Genç oyuncunun yıllar ortasındaki değişimi gözlerden kaçmadı.

2011 yılında izleyici ile buluşan ‘Kolej Günlüğü’ dizisini hatırlayanlar var mı?

Onur, Mert ve Elif’in kıssasını anlatan dizi fazlaca uzun soluklu olmamıştı… Buna karşın dizi bölümüne iki başarılı isim kazandırdı!

Dizide Mert karakterine hayat veren Furkan Andıç, ‘Tatlı İntikam’ dizisi ile şöhretin tepesine çıktı. Son olarak Meryem’de canlandırdığı ‘Savaş Sargun’ karakteri ile gündemdeydi….

Tuba Büyüküstün, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor ve Tasarım kısmında okurken, okulda fotoğraf çeken bir fotoğrafçı tarafınca tesadüfen keşfedilmişti.

Tuba Büyüküstün’ün de birfazlaca star isim üzere ünlü olmadan figüranlık yaptığı ve kliplerde rol aldığı biliniyor.

Hoş oyuncunun geçmişte klibinde oynadığı isimler içinde en büyük rakibi olarak gösterilen Beren Saat’in eşi Kenan Doğulu’nun olması ise bilhassa dikkat çekiyor.

Büyüküstün, Kenan Doğulu’nun 2003 yılında piyasaya çıkardığı “Demedi Deme” albümünde yer alan “Tanımamışsın” klibinde rol almış ve hoş oyuncunun yalnızca birkaç saniye yakın plan imajına yer verilmişti.

Yayınlandığı devirde beğeniyle izlenen Huzur Sokağı dizisindeki ‘üniversiteli kız’ın kim olduğunu biliyor musunuz?

O genç kız 1987 doğumlu oyuncu Özge Gürel’den oburu değil!

Lise senelerında kamera önüne merak saran Gürel, oyunculuk mesleğine tematik kanallarda yayınlanan tv sinemalarındaki minik rollerle başladı…

Kiraz Mevsimi dizisiyle birinci başrolünü alan ve şöhretin tepesine çıkan Gürel, hayran kitlesini bir çok arttırdı. Ünlü oyuncu televizyon dünyasının en çok aranan isimlerinden.

AHMET KURAL – 2007 FİKRİMİN İNCE GÜLÜ

BERGÜZAR KOREL – 1998 KIRIK HAYATLAR

BURCU BİRİCİK – 2007 MAÇOLAR

ÇAĞATAY ULUSOY – 2009 ART SOKAKLAR

ENGİN ALTAN DÜZYATAN – 2002 KOÇUM BENİM

ERKAN PETEKKAYA – 1998 HOŞ GÜNLER

KADİR DOĞULU – 2010 KÜÇÜK SIRLAR

KENAN İMİRZALIOĞLU – 1998 MECNUN YÜREK

MURAT YILDIRIM – 1999 AYRILSAK DA birlikteİZ

NESLİHAN ATAGÜL – 2006 YAPRAK DÖKÜMÜ

SİNEM KOBAL – 2001 DADI

1994 GÜLŞEN ABİ

“İçerde” dizisinde “Alyanak” karakterini canlandıran Yıldıray Şahinler’i Türk seyircisi aslında 1994 imali TRT dizisi “Gülşen Abi” ile tanıdı.

Şahinler, başrolünde Haluk Bilginer’in oynadığı sitcom’da, bir gazetede çalışan ve kendini tavuk zanniçin “Nejat” karakteriyle izleyiciyi güldürmüştü. O senelerdan bu yana daha hayli tiyatroya tartı veren ve dizilerde fazla rol almayan başarılı sanatçı, son yıllarde TV ekranlarına geri dönmüştü.

Birebir dizide Halit Ergenç de konuk oyuncu olarak rol almıştı.