İşte Xbox İçin Tasarlanan Yeni Philips Momentum

bencede

New member
Gaming sahnesi, geçtiğimiz yıl, HDMI 2.1’in uygulanmasıyla büyük ölçüde değişti. Bu, ortalarında 4K @ 120 Hz’in de olduğu, konsol oyuncuları için yeni bir seviye olan, daha yüksek görüntü çözünürlüklerini ve yenileme suratlarını destekleyen, yeni bir temas güzelleştirmesi oldu. Birkaç ay evvel, konsol tutkunları orijinal Philips Momentum Designed for Xbox monitörlerinin birinci modelini, the 559M1RYV’yi (55″ / 139.7 cm) karşıladılar.

Philips Momentum Designed for Xbox konsol oyun monitörleri, yeni kuşak konsol oyuncuları için en üst seviye tecrübesi sağlaması için üretildi. Burada yeni HDMI 2.1 girişi bulunuyor ve ultra net ve ultra akıcı bir oyun performansı için yeni jenerasyon konsol oyunlarında 4K çözünürlük ve 120 Hz yenileme suratını mümkün kılıyor. Artık ise Philips monitörleri portföyü yeni 329M1RV (31.5″/80 cm) ve 279M1RV (27″ / 68.5 cm) ekranları da dahil edecek biçimde genişletildi.

Potansiyelinizi büsbütün açığa çıkartın

Son teknoloji eseri bu portföy, en son Xbox konsollarının yeni standartlarını ve yeni kuşak oyuncularının isteklerini yerine getiriyor ve sinerjik olarak yaratılmış bir monitör ile mevcut en güzel oynanabilirliği mümkün kılıyor. Artık Xbox Serisi X’i HDMI 2.1 ilişkisi ile basitçe bağlayarak, akıcı 120 Hz yenileme oranında ultra net 4K çözünürlük ile oyun oynamak mümkün. Daha süratli yenileme suratı ise düşmanların önüne geçme fırsatını garantiliyor: hareketler daha akıcı ve keskin, bu biçimdece daha kolay maksat alınabiliyor. Bu da, düşük gecikme ve süratli piksel reaksiyonu ile bir arada, hayli daha akıcı ve daha gerçekçi bir oyun tecrübesinin sağlanmasına katkıda bulunuyor: Bu da, ani reaksiyonlar vermeyi gerektiren görüntü oyunları oynarken büyük bir avantaj sağlıyor.

Philips Momentum monitörler en az 120 Hz yenileme suratında ultra net 4K çözünürlüklü Designed for Xbox onaylı performansı, HDR dayanağı, akıcı ve düşük gecikmeli gaming için VRR (variable refresh rate – değişken yenileme hızı) sunuyor. Philips Momentum 329M1RV modeli, göz alıcı parlaklık, kontrast ve renkler üreten ve olağan SDR ekranlara kıyasla manalı bir düzgünleşme sağlayan VESA DisplayHDR 400’e sahip. Philips Momentum 279M1RV, oyunlardaki ve sinemalardaki efektlerin gerçekçi bir biçimde sunulması için 600 nit pik parlaklık ve daha fazla renk gamına sahip VESA DisplayHDR 600 ile sunuluyor. İşte pik performanstaki bu akıcı, yırtılmasız oynanabilirlik tecrübesi beraberinde Philips Momentum 329M1RV için AMD FreeSync
™
Premium ile sağlanmış oluyor.

En yüksek beklentiye sahip oyuncular için en uygun kalite

Oyun oynamanın hudutları olmamalı, işte bu yüzden bu iki monitör sırf yeni jenerasyon konsollar için değil, bununla birlikte şahsi bilgisayar oyunları için de en güzel tahlil: Philips Momentum 279M1RV modelinin ülkü büyüklüğü hem konsol birebir vakitte şahsi bilgisayar oyuncularına hak ettikleri avantajı sağlayarak yüksek kaliteli özelliklerle oynanabilirliği daha tesirli ve eğlenceli hale getiriyor. Philips Momentum 279M1RV bir Nano IPS paneline sahip. Bu panel, renk kayması olmadan geniş bir görüntüleme açısında capcanlı bir renk doğruluğu sağlıyor ve DCI-P3 renk gamı standardının %98’in ulaşan bir kapsama sağlıyor. Bu da, modelin kıymetli görüntülemeler, üretkenlik ihtiyaçları için harika bir tercih olmasını sağlıyor ve sıra dışı bir oyun tecrübesini garantiliyor. Bu model, ayrıyeten USB-C’ye de (şarj ederken data iletebilen ince takılabilir kablo) sahip. Üstelik hepsi bu kadar da değil: G-SYNC® uyumlu. Bu da demek oluyor ki, daha akıcı bir oyun tecrübesi için monitörün yenileme suratını grafik kartın çıkışı ile eşzamanlıyor, bu biçimdece hoş görseller ve önemli bir rekabet avantajı sağlamış oluyor.

Hem içi hem dışı büyüleyici

Bu Momentum monitörleri kendilerine 2020 Red Dot Tasarım Mükafatı kazandıran, yüksek kaliteli materyallerden yapılmış, pürüzsüz bir dizayna sahipler. Hem 329M1RV aynı zamanda 279M1RV oyun monitörleri çarpıcı tabanları ile etkilemeyi başarıyorlar. Bu taban, rastgele bir oyun heyetimi için sağlam bir temel sağladığı üzere, hem de da biçim bir tercih veriyor. Bunu da yükseklik, eğme, dönme ayarları ve kablo idaresiyle birlikte sunuyor. Üstelik her iki model de görüntüleme tecrübeye, monitörün art kaplamasındaki LED’lerden gelen uygun bir ışık halesi yaratarak yeni bir boyut ekleyen Philips teknolojisi Ambiglow ile donatıldı.

Varlıklı baslar, diyalog güçlendirme ve rastgele bir kesilme ya da bozulma olmayan en oldukcalaştırılmış ses seviyeleri sunan, sanal bir surround ses tecrübesi veren DTS Sound ile de bu sürükleyicilik hissi bir adım daha ileriye taşınıyor.

Philips 329M1RV ve 279M1RV Kasım 2021’den itibaren sırasıyla 1275 USD ve 1159 USD üretici tarafınca tavsiye edilen perakende meblağlarından piyasada bulunabilecek.