Kirazlı Sultan Sarması

Leila

Global Mod
Global Mod
Kirazlı Sultan Sarması Tanımı İçin Malzemeler

• 2 su bardağı hindistan cevizi
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 1 poşet krem şanti
Kakaolu muhallebi için :

• 1 lt süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1,5 su bardağı un
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 paket vanilya
Üzeri için :

• Kiraz (siz farklı mevsim meyvesi kullanabilirsiniz)
Kirazlı Sultan Sarması Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. ilk vakit içinderda tencereye süt, un, şeker ve kakaoyu koyup orta ateşte kaynayıp koyu kıvam alana kadar karıştıralım.
  2. Kaynadıktan daha sonra içerisine tereyağı ve vanilyayı da ekleyip karıştıralım. Ocaktan alalım.
  3. daha sonra tepsimizin yerine 2 su bardağı hindistan cevizimizi dökelim ve eşit yayalım.
  4. Muhallebimizi hindistan ceviziin üzerine eşit yayalım ve bir spatula sayesinde düzeltelim.
  5. Oda sıcaklığına düşen tepsimizi dolaba koyalım ve 2/3 saat dinlenmesini sağlayalım.
  6. Bu ortada uygun bir kaba krem santimizi dökelim üzeri ne soğuk sütümüzü de ekleyelim ve mikserle çırpalım.
  7. İyice soğuyan muhallebi müsaade üzerine kıvam alan krem santimizi eşit biçimde spatula sayesinde yayalım.
  8. Hazır olan tatlımızı 16 eşit kesime bölelim ve kenarından tutarak rulo haline getirelim ve hindistan cevizinin üzeri de ileri geri yaparak her yerinin hindistan cevizi ne bulanmasını sağlayalım.
  9. ondan sonrasında ister yatay, ister dik olarak sunum yapabilirsiniz.
  10. Ben dik sunum yaptım ve üzeri için kiraz kullandım. Siz isterseniz çilek, nar, kiraz, vişne vs. Kullanabilirsiniz. Herkese afiyet olsun. ????????.
Kirazlı Sultan Sarması Tanımı Fotoğraflı Yapılışı