Kupta Meyveli Küçük Pancake

Bakec

New member
Kupta Meyveli Küçük Pancake Tanımı İçin Gereçler

• 1 yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 su bardağı un
  • 1 paket vanilya (Şart değil ben ekledim)
Süsleme için:

• 8-10 tane çilek
  • Çikolata sos (Hem bitter hem sütlü kullandım)
  • Fildişi pul çikolata
Kupta Meyveli Küçük Pancake Tanımı Yapılışı

Selamlar
☺
Bu tanımı meyveli çikolatalı kullanmanız kural değil pudra şekerli, balli, reçelli vs. İstediğiniz biçimde kullanabilirsiniz ben kuplarda servis etmeyi tercih ettim deneyip beğenirsiniz umarım.

1. Öncelikle yumurta limon suyu ve sütü uygun bir kaba alıp güzelce çırpalım.
  2. Üzerine kalan materyallerini ekleyip yine çırpıp pürüzsüz kıvam elde ettikten daha sonra tavaya yalnızca birinci sefer için 1 yemek kaşığı yağ gezdiriyoruz.
  3. Hazırladığımız harçtan tavaya ufak ufak döküp göz göz olunca karşıt çevirip iki tarafında pişmesini sağlıyoruz.
  4. Tüm harç bitene kadar bu süreci yaptıktan daha sonra pancakelerden bir ölçü kullanıcamız kuplara paylaştırıp üzerine meyve dilimleri koyuyoruz.
  5. Onunda üzerine çikolata sos gezdiriyoruz ve ikinci kat için tekrar pancake koyup üzerine çilek dilimi ve çikolata sos gezdiriyoruz. Ben üzerini süslemek için fildişi pul çikolata ve çilek kullandım sizde damak zevkinize nazaran hazırlayabilirsiniz. Afiyet olsun????Not:minik minik hazırlarken kepceyle güç olucaktı kasıkla da kim uğraşıcak???? sos şişesine doldurup onunla istediğim boyutlarda basitçe hazırladım tavsiye ederim inanılmaz pratik oldu. Denerseniz fotoğraflarınızı bekliyo olucam.