Lavaş Pizza (8 Dakikada Pişir, Daha Pratiği Yok)

Bakec

New member
Lavaş Pizza (8 Dakikada Pişir, Daha Pratiği Yok) Tanımı İçin Gereçler

• 2 adet lavaş (ben 4 lavaştan 2 adet pizza yaptım 4 kişilik oldu)
Üzeri için;

• Rendelenmiş kaşar (birazı iki lavaşın ortasına, geri kalanı pizzanın üzerine)
  • Zeytin (küçük kase)
  • 2 adet yeşil biber
  • 1 adet domates
  • Sucuk, sosis
Pizza sosu için;

• 1 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağ
  • Salçayı açmak için yarım çay bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı (silme) toz şeker
  • 1 fiske tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Kekik, reyhan yada fesleğen, toz acı biber
  • 1 tatlı kaşığı nane
  • 1 diş sarımsak
Lavaş Pizza (8 Dakikada Pişir, Daha Pratiği Yok) Tanımı Yapılışı

Not EkleTanımı Yazdır

1. Ben 4 adet lavaştan, toplamda iki adet pizza elde ettim.
  2. Öncelikle yağlı kağıt serili fırın tepsisinin üzerine 1 adet lavaşı koyalım ve rendelenmiş kaşar peynirin birazını lavaşın üzerine serpelim.
  3. Üzerine ikinci lavaşı kapatalım bu biçimdelikle kaşarlar eridiğinde lavaşların yapışmasını sağlayacak.
  4. Not; şayet lavaşınız fazlaca kuruysa fırına girdiğinde daha da kuruyacağından bu nokta da size tavsiyem pizza üzerine süreceğiniz salçalı sostan biraz sürün.
  5. Kaşarı serpin ve ikinci lavaşı o denli kapatın. (yani orta kata da salçalı sos sürüyoruz pizzanın üstünede. ) bir daha üst kata pizza sosu sürmeyi unutmayın. bu biçimdelikle sos yardımıyla lavaş yumuşamış olacak. ????????????????????????????????????????
  6. Pizza sosunu sürelim ve sosis, salam biber domates üzerine ne dilerseniz koyabilirsiniz yalnızca kaşar koymayın.
  7. Kaşarı pizzayı fırından almadan evvel ek edeceğiz.
  8. 5 dakika evvel ısıttığımız fırını 180 derece de 7 ila 8 dakika kadar denetimli bir biçimde pizza gereçleri pişene kadar pizzayı pişirelim.
  9. Son olarak pizzanın üzerine kaşar ek edelim kaşarlar eriyince fırından çıkaralım.
  10. Denetimli olmakta yarar var fırında epeyce durursa pizzanız kurur ayrıyeten fırını fan ayarında çalıştırmamanızı tavsiye ederim aksi taktirde oda pizzayı kurutur.
  11. Yumuşacık pizzanız işte bu kadar az bir müddetde hazır. Sıcakken dilimleyip servis ediniz afiyet olsun.
Kahvaltılarınızın yeni kurtarıcısı olacak????.

⭐
⭐
⭐
⭐
yorumlarınızı deneyenlerden fotoğrafları bekliyorum afiyet olsun. ????????????????
⭐
????????????????????????.