Palu ailesi davasında yeni gelişme

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Palu ailesi davasında yeni gelişme
Kocaeli’de Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada yeni bir gelişme yaşandı. Palu ailesi ile yargılanan damat Tuncer Ustael, Tahnal’ın 20 Aralık 2018 tarihinde değil, 19 Kasım 2018 tarihinde öldüğünü öne sürdü.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal’ın kaybolması ile ilgili takipsizlik sonucuyla kapatılan evrakın yine açılmasıyla 6 kişilik Palu ailesi 2019 yılında tutuklanmıştı.

Yargılandıkları mahkemece verilen sonucun bozulmasının akabinde 2020 yılında Sakarya Bölge Mahkemesi 1. Ağır Ceza Dairesi tarafınca sanıkların tek avukat tarafınca savunulmasının adaba karşıt olduğu belirtilerek, sanıklar tekrar hakim karşısına çıkmıştı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEMİŞTİ

sonucun bozulmasının akabinde sanıkların yargılanmasına devam edildi. Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Tuncer Ustael, Emine Ustael, İsa Palu, Ayşe Palu ve tutuksuz sanıklar Havva Palu ve Fatih Palu katıldı.

Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Emine Ustael, “Aleyhimize bu kabahati işlediğimize dair hiç bir kanıt yoktur. Hatasız yere cezaevindeyiz. Madem Havva Palu bu cinayeti biliyordu, niye o devirde ihbarda bulunmadı. Asıl hatalılar Havva Palu ve Tahnal. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

MEVT TARİHİNİN BİR AY EVVEL OLDUĞUNU SAV ETTİ

Eşinin beyanlarını katıldığını söyleyen Tuncer Ustael, “Meryem’in öldüğü anda ne ben ne eşim orada değildik. Öteki sanıklar orada bulunuyordu. Ben Meryem’in mevt anında yanlarında değildim. Lakin ondan sonrasında Meryem’i meyyit olarak gördüm. Meryem 20.12.2018 tarihinde değil, 19.11.2018 tarihinde saat 11.00 ile 11.40 saatlerinde ölmüştür” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık avukatının duruşmaya katılamadığını bildirmesi üzerine duruşma ertelendi.
Alıntıdır