Pamuk Üzere Pizza Poğaça

Bakec

New member
Pamuk Üzere Pizza Poğaça Tanımı İçin Gereçler

• 2 su bardağı süt
  • 1 cay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket yas maya
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 6 su bardağı un ( Denetimli ekleyin )
  • 2 yumurta akı içine sarısı üzerine
İç harcı için

• Domates sosu (Yada taze domates )
  • 1 adet soğan
  • Yarım cay bardağı sıvı yağ
  • Pulbiber
  • Karabiber
  • Sebzeli tuz
  • Kaşar peyniri rendesi
  • Mısır
  • Zeytin
  • Domates
  • Sucuk (Evde ne var ise iç malzemeyi kendinize nazaran ayarlayabilirsiniz )
Pamuk Üzere Pizza Poğaça Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle sütümüzü yağımızı yoğurma kabımıza alıyoruz.
  2. İçine mayamızı şekerimizi ekliyoruz karıştırıp 5-10 dkk mayamızın etkinleşmesini bekliyoruz.
  3. çabucak sonrasında başka gereçleri de koyup yumuşak bir hamur elde ediyoruz ve 1 saat kadar dinlenmeye bırakıyoruz.
  4. Mayalanan hamurumuzu yine bir yoğuruyoruz maya kokusu olmaması için havasını almış oluyoruz
  5. ondan sonrasında hamurunuzdan mandalına büyüklüğünde bezeler halinde alıp tepsimize koyuyoruz bir tepsiye 9 tane anca oluyor ve bir daha bir 10- 15 dakika kadar mayalandırıyoruz tepsimiz mayalanırken içlerimizi hazırlıyalım.
  6. Ben hazır domates sosu kullandım içine sıvı yağını, sebzeli ,tuzunu ,pulbiberini ,soğanını koyup rondodan çektim soğan muhteşem lezzet katıyor.
  7. Hamurlarımızı alıyoruz. Bardak sayesinde ortasını açıyoruz.
  8. sonrasındasında elimizle yeterlice açıyoruz ve evvela kenarlarına yumurta sarısı sürelim ben sona bıraktım daha sıkıntı oldu.
  9. ondan sonrasında içine sosumuzu üstüne kaşar rendesi çabucak sonrasında materyalinizi koyun ve son olarak tekrar kaşar rendesi koyun ve 200 derece fırında güzelce kızarana kadar pişirin yemelere doyamıycaksınız ???????????? deniyceklere şimdiden afiyet olsun ????????.