Satış Rekorları Kıran O Pasta Tanımımı Paylaşıyorum

Leila

Global Mod
Global Mod
Satış Rekorları Kıran O Pasta Tanımımı Paylaşıyorum İçin Gereçler

Pandispanya için;

• 10 adet yumurta
  • 2 su bardağı şeker
  • 1 fiske tuz
  • Yarım çay bardağı sıcak su
  • 1,5 su bardağı nişasta
  • 1,5 su bardağı +3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı un
  • 2 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
Krema için;

• 8 su bardağı süt
  • 2 su bardağı un
  • 4 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 2 poşet krem şanti
  • 1,5 su bardağı pudra şekeri
Üzeri için;

• Gül
  • Çikolatalar
  • Gofret
Satış Rekorları Kıran O Pasta Tanımımı Paylaşıyorum Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle krema ile başlıyorum. Süt, şeker ve unu mikser ile çırpıyorum ve ocakta kaynayıncaya kadar pişiriyorum. Soğuduktan daha sonra üzerine tereyağ, krem şanti ve pudra şekeri ekleyip mikserle 10 dakika çırpıyorum ve krema servise hazır.
  2. Pandispanya için yumurta sarısı ve beyazını ayırıyorum. 10 adet yumurta beyazının içine 1 su bardağı şeker ve 1 fiske tuz atıp çırpıyorum. Yumurta sarısının içine 1 su bardağı şeker, sıcak su ,nişasta, un ,vanilya ve kabartma tozunu ekleyip çırpıyorum.
  3. Yumurta sarısının içine beyaz karışımdan azar azar ekleyip aşağıdan üst olacak biçimde karıştırıyorum, hava kabarcıklarını söndürmeden.
  4. İki adet fırın tepsisine keki eşit biçimde yayıyorum. Evvelden ısıtılmış 200° fırında evvela birinci keki 5 dakika pişiriyorum, çabucak sonrasında 180°’ye düşürüp 20-25 dakika pişiriyorum. İkinci keki de birebir biçimde pişiriyorum.
  5. Kek soğuduktan daha sonra E harfini kesiyorum ve kremamdan sıkıyorum.
  6. Buzdolabında 2 saat dinlendiriyorum. Üzerini kendi zevkinize nazaran süsleyebilirsiniz, ben, gül, çikolatalar ve gofret kullandım. Pastam servise hazır.
Katiyetle denemenizi tavsiye ederim. Ben kalan keklerden porsiyonluk pastalar yaptım. Fotoğrafda goreceksiniz.
☺
????.

Satış Rekorları Kıran O Pasta Tanımımı Paylaşıyorum Fotoğraflı Yapılışı