Taylor Swift hayranları endişeli: Konser biletlerine hacker saldırısı

semaver

New member

Taylor Swift'in turnesi birkaç hafta içinde Almanya'da birkaç durakta gerçekleşecek. Gösteriler o kadar popüler ki suçlular onları hedef alıyor.

Taylor Swift, “The Eras Tour” kapsamında Avrupa'da çok sayıda konser veriyor. Almanya, Avusturya ve İsviçre için de çeşitli gösteriler planlanıyor. Örneğin şarkıcı 17-28 Temmuz tarihleri arasında Gelsenkirchen, Hamburg ve Münih'te toplam yedi kez görülebilecek.

Ancak Swift hayranlarının beklentisi artık azaldı: Hackerlar, son birkaç günde şarkıcının yaklaşan konserlerinin biletlerini çalmaya çalıştı. Eventim platformuna göre suçlular görünüşe göre yalnızca kısmen başarılı oldu.

“Hızla tespit edildi ve büyük ölçüde önlendi”

Buna göre çoğu Taylor Swift hayranının, hacker saldırısına rağmen konser biletleri konusunda endişelenmesine gerek yok. Eventim'in bildirdiği gibi, bilinmeyen suçlular yakın zamanda kullanıcı hesaplarına yetkisiz erişim sağlamaya çalıştı. Amaç: Amerika'nın turnesi için bilet bulmak ve sonra satmak.

Ancak Eventim her şeyi açıkça ortaya koyuyor: Bilet platformunun SSS sayfası bu projenin büyük ölçüde başarısız olduğunu açıklıyor. “Yetkisiz yeniden satışların sayısı çift haneli düşük aralıkta” diyor. Bu nedenle suçluların girişimleri “hızlı bir şekilde tespit edildi ve büyük ölçüde engellendi.” Belirlenen bilgilere göre, yetkisiz işlemler tersine çevrildi ve çalıntı kartların alıcılarından gelen paralar da iletilmeden önce güvence altına alındı ve bu nedenle iade edilebildi.

Şu anda Darknet'te bulunan verilerin biletleri almak için kullanıldığı varsayılıyor. Yapılan kontrol sonrasında kullanılan şifrelerin Eventim kaynaklarından gelip gelmediği değerlendirildi. Polis zaten çağrıldı ve biletlerin yeniden satışı geçici olarak durduruldu.

Potansiyel olarak ele geçirilmiş olarak sınıflandırılan hesapların şifreleri de otomatik olarak sıfırlandı. Bu nedenle hesaplar bloke edilmedi. Sağlayıcı, önce kullandığınız e-posta adresinin, ardından müşteri hesabının şifresini değiştirmenizi önerir. Müşteri hizmetlerine şirketin ilgili e-posta adresi aracılığıyla da ulaşılabilir.

Bilet platformunun sosyal medya sayfalarında hacker saldırısına ilişkin herhangi bir bilgi yer almaması nedeniyle Taylor Swift hayranları, Eventim'in resmi Instagram kanalında iletişim eksikliğinden duydukları rahatsızlığı dile getirdi. “Hacker saldırısıyla ilgili kullanıcıları ne zaman bilgilendirmeyi planladınız? Sizden henüz resmi bir bilgi gelmedi mi?”, “Böyle zamanlarda reklam ve meme yayınlamak yerine açıklama yapmak daha iyi” ve “Hala almadım' Biletlerimle ilgili Eventim'den haber alamıyorum” cümlesi sadece birkaç eleştirel yorumdan ibaret.