Tiplay Studio, Çıraklık Programıyla İstihdam Yaratıyor

bencede

New member
Global manada sürdürülebilir bir oyun geliştirme ekosistemi yaratmaya odaklanan tiplay studio, oyun geliştirmek isteyenler için hayata geçirdiği çıraklık programıyla istihdam yaratarak bölümün büyümesine katkı sağlıyor. Rastgele bir tecrübe ve diploma kuralının aranmadığı programa katılmak isteyenleri en çok 6 ay süren bir eğitim süreci bekliyor.

Oryantasyon sürecinde tecrübeli koçların nezareti altında çalıştıkları projeler üzerinde teknik hususları öğrenmeye başlayan adaylar, ayrıntılı bir eğitim ve oryantasyon sürecinin akabinde kâfi uygulama deneyimi edinmiş hale geliyor. Teknik önderlerin takviyesiyle bilgi ve maharetlerini uygulamaya döken adaylar, “inisiyatif al – uygula – paylaş” metoduyla projelerini finalize ediyor.

Teknik eğitimler atölye çalışmaları ile destekleniyor

Adaylar, ‘AppStore ve PlayStore oyunları için üretim süreçleri’, ‘oyunların üretim sürecinde dikkat edilmesi gereken sanatsal konular’ ve ‘yayın süreçleri’ üzere atölyelerle de destekleniyor. en çok 6 ay süren teknik eğitim, atölye ve oyun üretim çalışmalarının akabinde adaylar performanslarına nazaran bedellendiriliyor. İstenilen kalitede oyunlar üretebilen, profesyonel gelişmenini çıraklık düzeyinin üstüne taşıyan ve şirket kültürüne uygunluğu kabul edilen adaylar istihdam ediliyor.

Mehmet Umut Ermeç: Hedefimiz daha fazlaca istihdam yaratmak

Geliştirdikleri programla Türk oyun bölümünün geleceğine katkı sağlarken istihdam yaratmayı hedeflediklerini belirten tiplay studio CEO’su Mehmet Umut Ermeç, “Çıraklık programımızdan mezun olan arkadaşlarımız hala kurumumuz bünyesinde; lead, mid ve junior düzeylerinde çalışmaya devam ediyor. tiplay studio’nun ürettiği oyunların kıymetli bir kısmı çıraklar tarafınca üretilmekte. Çıraklıktan junior’lığa geçiş oranımız ise yüzde 90’lar düzeyinde. Bugüne dek toplamda 29 kişi istihdam ettik, gayemiz istihdam sayısını yıl sonuna kadar 50’ye taşımak” dedi.