Üç Kız Kardeş’in Somer’i Berker İtimat, yeni projesini ve dizideki karakterini anlattı…

Beykozlu

New member
İclal Aydın’ın tıpkı isimli romanından uyarlanan, Üç Kız Kardeş’de Somer karakterine hayat verecek olan yetenekli oyuncu Berker İtimat, rolü ile ilgili; “Somer bu kıssada hem yeterli tarafla birebir vakitte berbat tarafla ilgili en çok bilgiye ve etkileşime sahip kişi. Yaşananların içerisinde en etkin çabayı veren, tabiri caizse iki cephede de savaş veren bir karakter olduğu için Somer’i başka karakterlerden ayırıp öykünün dokusunun içine farklı bir katman ve derinlik yaratmam gerekiyordu. ötürüsıyla Somer’i başka karakterlerden ayırmak ve Somer’i anlamak için üzerine en hayli baş yorduğum şey, o devir İngiltere’de yaşayıp oranın kültürüne asimile olmuş birinin, Ayvalık’ta ailesinin kültürüne dönmesiyle bir arada nasıl bir ruh hali olabileceğini anlayarak temellendirmeye çalıştım. Bu yüzden 90’ların sonlarında geçen bir sürü İngiliz üretimi sinema izledim. Sinemaların gücü, periyodun genel hissi, sinemalardaki karakterlerin vücutlarını kullanış biçimleri ve birbirleriyle etkileşme biçimlerini gözlemledim” dedi.

Üç Kız Kardeş’in bayan merkezli bir öykü olduğunu da anlatan İtimat; “Bu dizide rol almayı istedim zira başrollerimiz bayan, direktörlerimiz bayan, üretimcimiz bayan. Öykümüz bayan merkezli bir kıssa. Bu projeyi seçmemde bunlar benim için belirleyici oldu. Bayanların etkin çalışma ömründe ön planda olması beni hayli memnun ediyor. Ben de bu olgunun ortasında destekleyici biri olarak yer alabilmekten memnunluk duyuyorum. Benim üzere eskiye ve nostaljiye hasret duyan şahıslar için çok keyifli bir proje olacak. Ayrıyeten kıyı kasabası havası olan Ayvalık’ın sıcak ve iç açıcı dokusu, izleyicilerimize memnunluk ve huzur getireceğine inanıyorum”
dedi.

Yapımını Süreç Film’in, yapımcılığını Ali Gündoğdu ve İnci Gündoğdu’nun üstlendiği dizinin çekimleri Ayvalık’ta gerçekleşiyor. 22 Şubat Salı akşamı izleyici ile buluşmaya hazırlanan Üç Kız Kardeş dizisinde Reha Özcan, İclal Aydın, Berker İnanç, Has Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay , Emre Kıvılcım, Mert Özcan, Ece Baliç üzere birbirinden başarılı isimler rol alıyor. Birbirine epey bağlı Türkan, Dönüş ve Derya isimli kız kardeşlerin öyküsünü anlatmaya hazırlanan dizinin direktör koltuğunda Eda Teksöz otururken, senaryosunu ise Betül Yağsağan kaleme alıyor.

Üç Kız Kardeş, 22 Şubat Salı 20.00’de?Kanal D’de başlıyor.