Usta oyuncu İtimat Kıraç eridi!

Beykozlu

New member
Usta oyuncu İtimat Kıraç, uyguladığı ketojenik diyetle fazla kilolarından kurtulmayı başardı.

73 KİLOYA DÜŞTÜ

Fazla kilolarından kurtulabilmek için daha evvel zayıflama kamplarına da giden İnanç Kıraç, sonunda devayı ketojenik diyette buldu. Oyuncu, yaklaşık 1 yıldır uyguladığı diyet yardımıyla 99 kilodan 73’e düştü.

KASIMDA BAŞLADIM

Zayıf imajıyla dikkat çeken İtimat Kıraç, “Geçen yılın kasım ayında ketojenik diyete başladım. Diyetin tüm beslenme prensiplerini ömrüme uyguladım ve kilo verdim” dedi. Ketojenik diyetin temeli karbonhidratları kıymetli ölçüde sınırlayıp, yağ tüketimini artırmaya dayanıyor.

Kimilerini bir vakit içinder kilolu halleriyle tanımıştık. Kimilerini da sık sık verip daha sonra tekrar aldıkları kilolarla.

daha sonra daha sağlıklı bir hayat için yola çıktılar ve kimileri operasyon geçirerek kimileri da diyet ve sporla zayıfladılar. olağan olarak 3 ya da 5 kilo değildi kaybettikleri. Kimi 20 kilo verdi kimi 40. Bunun kararında da milyonlarca kişinin onları tanıdığı imajları değişti. Sözün tam manasıyla değişik beşerler oldular. İşte zayıflayan ünlülerin geçirdiği değişim.

INSTAGRAM, HÜRRİYET ARŞİV

Mide küçültme ameliyatı daha sonrası 93 kilo veren Pelin Öztekin “Bana kiloluyken talih verilmiyordu” diyerek ekledi: “Başrolün 50 kilo olup jönün fazlaca güzel olması gerekmiyor. 100 kilo olan biri aşık olmaz mı, acı çekmez mi?”

Ünlü oyuncu Pelin Öztekin, 2014 yılında 153 kiloyken kıymetli bir karar verdi ve mide küçültme ameliyatı oldu. 6 ayda 53 kilo veren oyuncu, akabinde 25 kilo daha vererek toplamda 93 kiloya veda edip 60 kiloya indi. Öztekin, bu süreçte yaşadıklarını şöyleki anlattı:

“Ne kadar tatlı ve sempatik de olsanız kiloluyken drama işlerinde niçinse rol pek verilmiyor. Zira orada fettan olmanız lazım, günümüzde kostüm epey değerli, ona uygun giyinmeniz lazım. Bence kilolu insanların da dizilerde başrol oynaması gerekiyor.”

“100 kilo olan insanın aşkına mı inanmıyoruz ya da çektiği acı mı inandırıcı gelmiyor?” diyen Öztekin şu biçimde devam etti: “Başrolün 50 kilo olup jönün epeyce güzel olması gerekmiyor. Etrafımızda herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın güzel olmadığını düşünüyorum. Ben bu önyargıyı kırmak istiyordum. Aksi köşeyi değişimden daha sonra yapmak istedim. Kiloluyken talih vermediniz, artık bakın ne oldu demek istedim.”

‘ARTIK SOKAKTA BEN DE KÜFÜR YİYORUM’

Oyuncuların daima farklı rolleri canlandırmak istediğini belirten Pelin Öztekin, “Kaç tane sempatik kız oynayabilirim ki?” dedi. Sempatik rollerde oynarken epeyce sevildiğini belirten oyuncu, kilo verip farklı karakterleri canlandırmaya başladıktan daha sonra aldığı yansıları de şöyleki anlattı: “Birden sokakta yürürken küfür yiyen biri oldum, demek ki hakikat yoldayım. Kendimi değiştirmeyi seviyorum.”

‘Adını Feriha Koydum’ ve ‘Güllerin Savaşı’ üzere dizilerde rol alan Feyza Civelek yakında ekrana gelecek yeni projesi için Şeyda Coşkun ile kampa girdi.

2.5 ayda spor ve diyetle 78 kilodan 58’e düştü. 25 yaşındaki Feyza Civelek, ‘Her gün 1.5 saat yürüdüm. Zerzevat yüklü beslendim. 42 bedendim, artık 34 oldum’ diye konuştu.

SPOR VE DİYET

Oyuncu Kayra Şenocak çok kiloları için çıktığı yolda, 1 yılda 40 kilo verdi.

“Aynalı Tahir” dizisiyle tanınan, “İsimsizler”, “Filinta”, “Pulsar”, “Yarım Elma” dizilerinde rol alan Kayra Şenocak, ameliyatsız, tertipli beslenme ve sporla 1 yılda tam 40 kilo verdi.

Görsel olarak kendisinden rahatsızlık duymaya başlaması, önemli sıhhat sorunları daha sonrası spora ve diyete başlayan oyuncu, “En son kendimi tartıda 130 kilo görür görmez artık bir şeyler yapmam gerektiğini anladım. Her şeydilk evvelce bu mesleği yapmaya devam etmek istiyorsam bu kiloda olmamam gerekiyordu. Yani işimi yemek yemekten daha fazlaca sevdiğime karar verdim” dedi.

EŞİMİN TAKVİYESİ BÜYÜK

Eşinin dayanağıyla disiplinli bir yaşama geçen Şenocak şunları söylemiş oldu: “Sokakta yürürken yanınızdan geçen insanların ‘ne kadar kilo almış’ demesi, arkadaş ortamlarında hususun dönüp dolaşıp kilonuza gelmesi, vücudunuza uygun kıyafet bulamamak özgüven kaybına niye oldu. Benim üzere yemek konusunda disiplini olmayan biri için dayanak fazlaca kıymetliydi. Eşim epey iradeli davrandı, yemeklerimin ölçülerini ayarladı. Açlık krizlerine karşı iradeli durmak değerliydi, işin o kısmını da ben hallettim. İnsan kemer takmayı özler mi, ben özlemiştim örneğin.”

İsmail BAYRAK

Süreyya Yalçın’ı bakılırsanler şoke oldu! ‘Lütfen dikkat edin’

Uzun müddettir Amerika’da yaşayan Süreyya Yalçın, Instagram hesabında mayolu fotoğraflarını paylaştı.

36 yaşındaki sosyetik ismin zayıflığıyla dikkat çektiği o karelere takipçilerinden yorum yağdı.

Yalçın’ın eşi Ozan Baran ise fotoğrafların altına “Güzel karıcığım benim” diye yazdı.

Süreyya Yalçın’ın birkaç yıl ortasındaki büyük değişimi dikkat cazip…

Işın Karaca 1 ayda 7 kilo verdi

Işın Karaca, Metropol İstanbul AVM’deydi. Sevgilisi Can Yapıcıoğlu ile birlikte balon müzesini gezen ünlü müzikçi, “Aslında kızım Mia’ya ayakkabı bakmaya gelmiştim lakin rengarenk balonları görür görmez dayanamadım” dedi.

Verdiği kilolarla da dikkat çeken müzikçi, “Pandemi devri başladığında içimdeki fırıncı usta uyanmıştı. En son baklava açıyordum. daha sonra Can dedi ki ‘biraz dımbıllaştık galiba’. Ve son 1 ayda 7 kilo verdim. Bunun bir sırrı yok. Yemezsen verirsin. Ben de yemedim ve fazla kilolardan kurtuldum” dedi.

Eser Yenenler, zayıflama sürecinin devam ettiğini söylemiş oldu: “2 aydır diyet yapıyorum. 15 kilo verdim, 15 kilo daha vermeyi düşünüyorum. Bugün de yemekte börülce, pilaki, salata, peynir ve domates yedim.”

Oyuncu, ameliyatla kilo vermeyi düşünüp düşünmediği sorusuna şöyleki cevap verdi: “Ameliyat sıkıntısı eşimle aklımıza yatmadı. ‘bu biçimde yapabiliriz’ dedik, inandık.” Berfu Yenenler de eşinin azmine hayran olduğunu söylemiş oldu: “Çok iradeli, azimli. Başaracağına inanıyorum.”

Behlül AYDIN

Şeyla Halis, kilolu haliyle tanınmıştı. O da bir yılda 40 kilo verdi.

Ahmet Mümtaz Taylan 15 kilo verdi.

Ümit Erdim 45 kilo verdi.

Burçin Orhon 23 kilo verdi.

Yeşim Ceren Bozoğlu, 58 kilo verdi.

Çiçek Dilligil , 5 ayda 24 kilo verdi.

Emel Müftüoğlu, 30 kilo verdi.

Müzikçi Güllü 70 kilo verdi.

Hamdi Alkan 4 ayda 44 kilo verdi.

İskender Paydaş 2 yılda 50 kilo verdi.

Okan Karacan 1 yılda 60 kilo verdi.

Rap’çi Fuat Ergin mide ameliyatı oldu. Geçirdiği operasyonun akabinde 153 kilodan 90 kiloya düşen ünlü müzikçi, “Kilo sorunu yaşayanlara mesajım; kendinize inancın ve sıhhatinize ehemmiyet verin” dedi.

Fuat Ergin’i nazarannler tanımakta zorlanıyor.