Vejetaryen yemek kitapları: Hediye olarak verilecek 5 klasik

Ayden

Global Mod
Global Mod
Etsiz çeşitlilik
Vejetaryen yemek kitapları: Bu tarifleri mutlaka denemelisiniz

Vejetaryen yemek kitapları 2022’de yeniden moda olacak

© LightFieldStudios / Getty Images

Anna ScheibeYalnızca Almanya’da 7,5 milyon insan vejetaryen besleniyor ve bu eğilim artıyor. Balık ve etten uzak durarak iyi yiyecekleri kaçırmanıza gerek kalmaz; tam tersine, mutfakta daha fazla çeşitlilik sağlayan birçok hafif (ve karmaşık) yemek vardır.

Bizimki gibi hızlı ilerleyen bir zamanda, basit tarif fikirleri çok popüler – bunu televizyon programlarıyla (“Jamie’nin 5 dakikalık mutfağı” veya “Jamie’nin 30 dakikalık menüleri”) İngiliz televizyon şefi Jamie Oliver’dan daha iyi kimse bilemez. ) büyük başarıları kutladı. Neden bir vejetaryen yemek kitabı da yayınladığını bilmek hiç de şaşırtıcı değil. Ve o yalnız değil: diğer şefler de yenilikçi tarif fikirlerini yazdılar.


Karşılaştırmada beş popüler vejetaryen yemek kitabı
1. “Vejetaryen! GU’dan Altın”GU’nun vejetaryen yemek kitabı Şubat 2011’de yayınlandı ve şu anda Spiegel’in en çok satan kitaplarından biri. 512 sayfada yedi farklı bölüme ayrılmış 400’den fazla lezzetli tarif fikri bulunmaktadır: “Salatalar ve soğuk başlangıçlar”, “sıcak başlangıçlar ve atıştırmalıklar”, “Çorbalar ve güveçler”, “Patates, sebzeler ve baklagiller”, “Makarna, pilav ve taneler”. “, “Tofu ve Tempeh” ve “Tatlılar ve Tatlılar”. Yemek pişirirken ne kadar zaman ayırmak istediğinize bağlı olarak basit ve hızlı yemeklerin yanı sıra karmaşık ve ayrıntılı yemekler de vardır. Üreticiye göre uygun bir tarif vardır. her durum için.


2. Nelson Müller’den “Daha sık vejetaryen”


Öncelikle vejetaryen beslenen ancak etten tamamen uzak durmayan kişilere flexitarians denir. Veya Nelson Müller’in kendisini tanımladığı gibi: yarı zamanlı vejetaryen. Yıldız şef, 192 sayfalık yemek kitabında çeşitli tarif fikirlerini bir araya getiriyor… Yüzde 80 vejetaryen (veya vegan) ve yüzde 20 et içeriyor. Kitap 2021’de yayınlandı ve bugün de popülerliği artmaya devam ediyor. İster “soya peyniri ve sebze köftesi ile kraker burger”, ister “soğan reçeli ve kızarmış salata ile kuzu pirzola” olsun: vejetaryen olsun veya olmasın her gurme burada parasının karşılığını alacaktır.


3. Yotam Ottolenghis’ten “Keyifli vejetaryen”


Bu vejetaryen yemek kitabında tanınmış bir kült şef de ölümsüzleştirildi: Yotam Ottolenghi. İsrail-İngiliz kökenleri aynı zamanda 125 modern yemek tarifi fikrine de yansıyor Doğu-Akdeniz mutfağı aksine. Kitabın içeriği salatalardan şifalı bitkilere, baklagillerden tahıllara, makarna ve meyvelere kadar farklı kategorilere ayrılmış. Şirkete göre, yemeklerin pişirilmesi hızlı ve kolay, dolayısıyla yakında “keçi yoğurtlu karamelize rezene”, “limonlu patlıcanlı risotto” veya “fesleğenli incir”in tadını çıkarabileceksiniz.


4. Meera Sodha’dan “Hintli Vejetaryen”


Her ne kadar eğitimli bir aşçı olmasa da, yine de yabancı değil: Başarılı bir yemek blog yazarı olan Meera Sodha, vejetaryen yemek kitabında 300’den fazla sayfada 130 hızlı ve kolay yemek tarifi fikrini birleştiriyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, tüm yemekler bunun etrafında dönüyor Hint yemeği – yani dals, köriler, samosalar ve hatta yeni yaratımlar (pancardan yapılan kebaplar, “havuç helvası”, “fıstıklı-bademli kek”) gibi popüler klasikler. Bunun özellikle güzel yanı, genç yazarın orijinal aile tariflerini benimsemiş ve bunları modern etkilerle birleştirmiş olmasıdır.


5. Jamie Oliver’dan “Sebzeler”


Vejetaryen yemek kitapları söz konusu olduğunda elbette Jamie Oliver’ın eksik olmaması gerekir. 116 hızlı like basit yemek tarifi fikirleri yalnızca 2019’da yayınlandı, ancak şimdiden Spiegel’in en çok satanları arasında yer alıyor. TV şefi, uzak ülkelere yaptığı birçok seyahat nedeniyle kitabında Hint körileri, İtalyan makarnaları, Amerikan burgerleri, Tay şehriye salatası, Avustralya kaseleri ve doğuya özgü shakshuka gibi dünyanın dört bir yanından yemekleri birleştiriyor. Tariflerin uygulanması zor olsaydı Jamie Jamie olmazdı. Bu nedenle vejetaryen tarifler hırslı olduğu kadar tembel hobi aşçılarına da uygundur.


: Editör ekibinin daha fazla kitap önerisini konu sayfamızda bulabilirsiniz.


kaynak: Statista


Ayrıca ilginizi çekebilir:
Bu makale sözde bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

#Konular