Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan Tanımı İçin Gereçler

• 1 kg yeşil fasulye
  • 3 büyük uzunluk kapya biber
Buzluğa Yeşil Fasulye Koyma Yağ Ne Su Nede Tuza Gerek Kalmadan Tanımı Yapılışı

Not EkleTanımı Yazdır

1. Güz hazırlıkları başladı mı ben başladım ölçüsü size kalmış gerecin kapya biber yerine domates de kabuklarını soyup doğrayıp koyabilirsiniz ben kapya biber koydum.
  2. Yeşil fasulyeleri bol suda yıkadım uç kısımlarını temizledim daha sonra evvel uzunlamasına ondan sonrasında uzunluğuna orantılı olacak biçimde enlemesine 3 e böldüm bir daha yıkadım içini temizlediğim kapya biberleri kuşbaşı biçiminde doğradım.
  3. Fasulye ile harmanladım derin tencereye koydum orta ateşte yeşil fasulyelerin rengi sararana kadar ortada karıştırarak pişirdim fasulyelerin rengi sararınca olmuş demektir daha sonra ister leğene ister tepsiye döküp ortada karıştırarak soğutuyoruz.
  4. Uygunca soğuduktan daha sonra buzdolabı poşetine 1 er yemeklik olacak biçimde koyup düzgünce yayıp havasını alıp ağzını bağlıyoruz.
  5. Pişireceğimiz vakit direk çıkarıp çözülmeden kullanıyoruz yıllardır yaparım güya yeni almış üzere olur ne tuz ne su ne de yağa gerek yok bu biçimdece koyuyorum ben her sene de koyarım ????‍????.