40 yıl evvel güç diye iptal edildi, artık geri dönüyor: Akka Arrh için hazır mısınız?

bencede

New member
Atari, yıllar evvel piyasaya sürülmedilk evvel iptal edilen ve tarihin tozlu sayfalarına gömülen Akka Arrh oyununu hayata döndürüyor. Akka Arrh isimli oyun 1982 yılında geliştirilmiş fakat hiç bir vakit gün yüzü gorememişti. Bunun niçini ise oyunun fazlaca sıkıntı olmasıydı.

Geliştirildikten daha sonra piyasaya sürülmedilk evvel test etabına giren Akka Arrh, oyunu oynayanlar tarafınca epey sıkıntı bulunmuştu. Bu niçinle proje iptal edilmiş ve Akka Arrh oyuncularla paylaşılmamıştı. Lakin görünen o ki bu oyun Atari tarafınca unutulmamış ve bir daha üretimine karar verilmiş. Atari, bu oyun için efsanevi geliştiriciler içinde gösterilen Jeff Minter ile çalışıyor.

Akka Arrh’ın bir daha üretiminin 2023’ün başlarında PC, PS5 ve PS4, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve Atari VCS’de yayınlanması bekleniyor. Oyunun eskisine nazaran ne kadar kolaylaştırıldığı tartışılır. Akka Arrh’ın oyun içi imgelerini çabucak aşağıdaki görüntüde gorebilirsiniz.


Bu, Atari ve Minter’ın birinci çalışması değil. İkili 1990’larda da birlikte çalışmış, Minter’ın şirketi Llamasoft, Atari Jaguar için Tempest 2000 üzere oyunlar yaratmıştı. Ne yazık ki, 2015 yılında Atari ile Minter’ın bu oyun sebebiyle ortası açılmıştı. Lakin iki taraf 2018’de Minter’ın geliştirdiği Tempest 4000‘i IP sahibinin onayıyla piyasaya sürerek ortalarını düzeltmişti.