“Bana ayakları yere basmış gibi görünüyorsun”

Beykozlu

New member

Leverkusen teknik direktörü Xabi Alonso, seleflerinden birinden büyük övgü aldı. Erich Ribbeck ona bir “ustanın mektubu” yazdı.

Eski milli teknik direktör Erich Ribbeck, Leverkusen teknik direktörü Xabi Alonso'ya bir “usta mektubu” yazdı. Bild'de yayınlanan mektubunda 86 yaşındaki oyuncu, Alonso'nun Leverkusen'de teknik direktör olarak kalmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Xabi, Bayer 04'ten ayrılmak için kesinlikle birçok fırsatın vardı. Ama sen takımına devam etmeyi tercih ediyorsun. Sen bugünlerde alışılmışın dışında bir istisnasın. Bana sağlam görünüyorsun, koçluk meslektaşlarına karşı davranış şeklini seviyorum. Sen Ve bunun oyuncularınız tarafından da iyi karşılanacağına inanıyorum” diye yazdı Ribbeck.

“Sevgili Xabi Alonso!” Ribbeck mektubuna evlat edindiği evi Tenerife'de başladı. “Öncelikle, eski bir antrenör meslektaşım olarak, şampiyonluğu kutlamak için sizi ilk isminizle kullanma özgürlüğünü kullanmak isterim.”

2024 şampiyonluğu Avrupa Kupası'ndan daha değerli

Ribbeck, Leverkusen'i 1985'ten 1988'e ve 1995/96 sezonunda çalıştırmıştı. Bayer 04 ile şampiyonluk kazanan ilk teknik direktör oldu; 1988'de Werkself ile UEFA Kupası'nı kazandı. “İlk şampiyonluk, Bayer 04 tarihinde bir dönüm noktasıydı” diye yazan Ribbeck şunları ekledi: “O zamandan bu yana 36 yıl geçti. Futbol dünyası çoktan tamamen değişti. Futbol oyunu farklı bir spor haline geldi.”

Leverkusen'in ilk şampiyonluğuna olan büyük özlemi tüm bu yıllar boyunca devam etti. Ribbeck, “2024'teki bu şampiyonluk unvanı, o zamanki Avrupa Kupası galibiyetinden kesinlikle daha değerli” dedi. Eski milli antrenör, “Hiçbir takım bunu bu kadar hak etmiyor. Performansınız beni büyük bir mutlulukla dolduruyor ve sezonu namağlup tamamlamanın gerçekçi olduğunu düşünüyorum.”