Bisküvili Yaş Pasta

Leila

Global Mod
Global Mod
Bisküvili Yaş Pasta Tanımı İçin Materyaller

• 1 paket kakaolu bisküvi
  • 1 paket sade bisküvi
  • 1 paket Dr. Oetker kakaolu yahut çikolatalı puding
  • 1 paket Dr. Oetker sade kremşanti
  • 4.5 su bardağı süt (1 su bardağı süt kremşanti için, 3.5 su bardağı puding için)
  • Besin boyası
Üzeri için;

• Çilek
Bisküvili Yaş Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. birinci vakit içinderda pudingi pişirmekle işe başlıyoruz. Puding piştikten daha sonra sade bisküvileri dik olacak biçimde yuvarlak bir kaba diziyoruz.
  2. Bir sıra kakaolu bir sıra sade bisküvi kullanıyoruz (Benim kelepçeli kabım olmadığı için düz bir yuvarlak tenceremin içine streç serdim ve pastam sabitlenene kadar o biçimde koruma ettim. )
  3. Büsbütün bisküvileri dizdikten daha sonra üzerini streçle kapatıp en az 4-5 saat buzdolabında bekletiyoruz. Tam olarak sabitlenmesi lazım. 4-5 saat geçtikten daha sonra kremşantimizi hazırlıyoruz. En az 1 saat dolapta bekletiyoruz.
  4. sonrasındasında dolaptan çıkarıp bir pasta tabağına alıyoruz (Kelepçeli kap kullananlarda streç kullanırsa daha kolay hareket ederler)
  5. Kremşantimizi renkli kullanmak istiyorsak besin boyası ile renklendiriyoruz. bir daha üç yemek kaşığı krem şantiyi bir kaseye alıp, kenara alıyoruz.
  6. Kremşantiyi torbaya doldurup, pastamızın etrafına üzerine sürüyoruz. İstediğimiz üzere form veriyoruz. Orta kısmına yazı yazılacağı için boş bırakıp uygunca düzeltiyoruz.
  7. Ayırdığımız kremşantinin içerisine istediğimiz renk besin boyasından damlatıyoruz. Bir poşete alıp, ucunu kürdanla incecik deliyoruz.
  8. sonrasındasında istediğimiz yazıyı yazıyoruz. Yarım saat daha dolapta beklettikten daha sonra pastamız hazır. İstediğimiz kutlamaya uygun biçimde yapabiliriz. Şimdiden afiyet olsun. ????
Bu tanım Dr. Oetker pudingli tarifler yarışına katılmıştır. Sen de katıl ödül kazanma bahtı yakala.

Bisküvili Yaş Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı