Bol Çikolatalı Sufle

Leila

Global Mod
Global Mod
Bol Çikolatalı Sufle Tanımı İçin Materyaller

• 200 gram çikolata (Ben nutella ve bitter ve sütlü çikolata kullandım)
  • 3 yumurta
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 vanilin zucker (Ben unutdum)
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • Pudra şekeri
Bol Çikolatalı Sufle Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle yumurtanın aklarını ve sarılarını ayırıyorum hanımlar ve aklarını yeterlice köpük köpük kar üzere olana kadar çırpıyorum.
  2. Öteki taraftan sarılarının üzerine ununu tereyağını şekerini kakaosunu koyuyorum ve bir taraftanda kısık ateşde tavayı ocağa koyup tereyağımızı ve çikolatalarımızı eritiyoruz ( soğusun yoksa yumurtalarınız pişer sıcak dökerseniz )
  3. Eriyen çikolatamızı da karışıma ekliyoruz ve güzelce karıştırıyoruz.
  4. En son olarakta yumurta aklarımızı karışıma bir spatula sayesinde yavaş yavaş karıştırarak ekliyoruz sönmemesine dikkat ediyoruz bu kademede yumurta kokusu gelmemesi için vanilya ekliyebilirsiniz tercihe bağlı ve çabucak sonrasında terayağıyla yağladımız fırın kaplrimiza bölüştürüyoruz ve önce ısıtılmış fanlı ayarda 190 derecede 10 dakika pişiriyoruz.
  5. Çıkınca pudra şekerimizi de serpip var ise yanında dondurmayla üstün bir sunum yapabilirsiniz???????? deniyceklere şimdiden afiyet şifa olsun.
    Not : tüm yapılış evrelerini ınstagram adresimde öne çıkanlara kaydediyorum adresim profilimde var tıklıyabilirsiniz istediğiniz vakit izleyebilirsiniz ????.