Büsbütün Doğal Şahane Köy Peyniri Üretimi (%100 Tutuyor)

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Büsbütün Doğal Mükemmel Köy Peyniri İmali (%100 Tutuyor) Tanımı İçin Gereçler

 • 3 litre doğal köy sütü
 • 6-7 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 2 çay kaşığı kaya tuzu yahut olağan sofra tuzu
Büsbütün Doğal Olağanüstü Köy Peyniri Üretimi (%100 Tutuyor) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

 1. 3 litre sütü çelik tencerenin içine alalım. kuvvetli bir biçimde kaynamaya başladığı anda 6-7 yemek kaşığı elma sirkesini kaynayan sütün içerisine ek edelim.
 2. Kaynayan sütün içerisine sirke ek ettiğimiz anda yaklaşık bir 2 dakika içerisinde kesilmeye ve peynir haline gelmeye yani toparlanmaya başlayacaktır.
 3. 2-3 dakika kadar kaynatmaya devam edelim.
 4. Tencereyi bir kenara alıp, ılıması için 10-15 dakika kadar bekletelim.
 5. Akabinde geniş bir kap alıp, içerisine kaptan daha küçük bir süzgeç oturtalım ve süzgecin içerisine tülbent yahut tül koyalım.
 6. Peynir altı suyunu ayırmak için tencereyi süzgecin içerisinde boşaltalım.
 7. Süzgecin üst kısmında kalan peyniri ve tülü düz bir katman haline gelene kadar bastıralım ve içerisinde kalan suyu da uygunca süzelim bu türlü peynir bir kalıp haline gelmiş olacak dilerseniz üzerine yük ta yerleştirebilirsiniz.
 8. Peynir altı suyunu büsbütün soğuduktan daha sonra dolaba kaldırın peynir olan süzgeci ve tencereyi de bir daha sonraki güne kadar oda sıcaklığında bekletin.
 9. Sonraki gün peyniri küp küp doğrayıp bir kavanozun içerisine alın. Peynir altı suyunun tuzlu kâfi ise damak tadınıza bakılırsa daha fazla tuz eklemenize gerek yok. Ama yetersiz geldiyse içine biraz kaya tuzu yahut olağan tuz ek edebilirsiniz.
 10. Kavanozun içine koyduğunuz peynirin üzerine peyniri geçecek kadar peynir altı suyunu ek edin, kapağını kapatın ve dolaba koyun. bu türlü bir hafta 2 hafta içerisinde tüketmeniz tavsiye edilir. Afiyet olsun.
Büsbütün Doğal Kusursuz Köy Peyniri Üretimi (%100 Tutuyor) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı