Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anniçin kızına teslim ol daveti

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anniçin kızına teslim ol daveti
Evlatları PKK terör örgütü tarafınca HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını tez eden ailelerin evlat nöbeti Diyarbakır HDP vilayet binası önünde kararlılıkla devam ediyor.

3 Eylül 2019 yılında farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma hareketi başlatan Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti için umutlu bekleyişi bin 195’inci gününde.

8 yıl evvel kızı Hatun Çiçek’in HDP tarafınca kandırılarak dağa gönderildiğini ileri süren anne Nihal Çiçek, kızı gelene kadar evlat nöbetinde kararlı olduğunu söylemiş oldu.

Kızını 4 gözle bekleyen Çiçek, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine yaptığı açıklamada evladına ‘teslim ol’ davetinde bulundu.

“Yetim kızımın cürmü neydi de onu kandırdılar”

Çiçek, “Ben kızımı istiyorum. HDP kızımı kandırıp mağaralara mahkum etti. Kızımı bana geri versinler. Yetim kızımın kabahati neydi de onu kandırdılar. Niçin HDP’liler kendi çocuklarını göndermiyor. Allah kızımın hakkını onlara bırakmasın. Benim kızım yetimdi. Siz nasıl beni ve kızımı kandırdınız. Kızımı bana gönderin. hiç bir biçimde ne mal ne de para istemiyorum. Yalnızca kızımın sıkıntısındayım.

“Sen gelene kadar ben buradan kalkmayacağım”

Kızımı 4 gözle bekliyorum. Kızımı eskisi üzere fazlaca seviyorum. Şayet beni görüyorsa kızım geri gelsin. Askerimize ve devletimize teslim olsunlar. Kızım sakın korkma. Seni orada tahminen tehdit ediyorlardır. Lakin bunu bil ki sen gelene kadar ben buradan kalkmayacağım” dedi.