Heidenheim antrenörü Frank Schmidt kutlama sırasında yaralandı

Beykozlu

New member

Heidenheim oyuncuları tezahürat yapmadan duramadı. Antrenör Frank Schmidt de mutluydu ama aynı zamanda biraz acı da hissetti.

1.FC Heidenheim'dan teknik direktör Frank Schmidt için, FC Bayern karşısında elde edilen sansasyonel başarının (3:2) acı bir sonucu oldu: 50 yaşındaki oyuncu, Tim Kleindienst'in galibiyet golünde (79') sakatlandı.

Sky'daki koç, “Maalesef zaten sol tarafım engelli. Sonra kaydım ve sağ arka tarafa çarptım” dedi. Ancak küçük yaralanmayı kabul etmekten mutluydu. “Sonunda tekrar yırtık bir kas lifine sahip olmak güzel bir duygu.”

Schmidt, rekor şampiyonlara karşı 2-0'lık yenilginin ardından takımının geri dönüşünü “inanılmaz” olarak nitelendirdi. Bunda onun payı az değildi. “Herkes ilk yarıda oyunun bittiğini düşündü. Bunu takımı tekrar harekete geçirmek için kullandım ve işe yaradı” dedi. Soyunma odasında profesyonellere tam olarak ne söylediğini açıklamak istemedi. “Burası FSK 18.”

Darbenin ardından, DFB Kupası'nda dışarıdan TSV Vestenbergsgreuth ile Münih'i mağlup eden eski Bayern taraftarı Schmidt, partiye emir verdi. Gülerek “Bugün piste çıkmazsan seni dışarı atacağız” diyor.