Kojima’nın efsane oyunu Death Stranding de beyaz perdeye taşınıyor

bencede

New member
Death Stranding sinematik kozmosu biraz daha büyüyor. 2019 görüntü oyununun ikincisi duyurulduktan kısa bir süre daha sonra, artık bir sinemanın de imal evresinde olduğu haberi geldi.

Proje, endişe sineması Barbarian’da üretimci olarak misyon yapan Alex Lebovici liderliğinde, geliştirici Kojima Productions ve Hammerstone Studios içinde ortak bir işbirliği olacak. Bir basın açıklamasına bakılırsa, sinemanın konusu şimdilik kapalı tutuluyor lakin Death Stranding kainatına yeni ögeler ve karakterler getireceği konuşuluyor.

Haber aslında epeyce da şaşırtan değil. Geçen yıl, Kojima Productions tam da bu tıp şeyler için bir sinema ve TV kısmı kurdu ve direktör Hideo Kojima sinema sevgisini sık sık lisana getiriyor. Bu da çoklukla oyunlarında Hollywood yıldızlarının yer almasıyla sonuçlanıyor. Yepyeni Death Stranding’de başkalarının yanı sıra Norman Reedus, Léa Seydoux ve Mads Mikkelsen rol aldı. Sinemada kimlerin yer alacağı hakkında çabucak hemen bir bilgi yok.

Kojima yaptığı açıklamada, “Hammerstone Studios ile olan bu yeni iştirak beni daha fazla heyecanlandıramaz” diyor ve ekliyor: “Bu, seri için hayli kıymetli bir an ve Death Stranding’i beyaz perdeye taşımak için onlarla işbirliği yapmayı hakikaten dört gözle bekliyorum.

Filmin ne vakit yayınlanacağı hakkında bir bilgi yok, fakat şirketler Death Stranding sinemasının “geliştirme çalışmaları devam ederken süratli bir yolda olduğunu” söylüyor.