Kulağa garip gelse de gerçek: ABD Uzay Kuvvetleri Call of Duty turnuvasını kazandı, kupasını uzaya fırlattı

bencede

New member
Call of Duty Endowment, işsiz gazilerin bir daha ayağa kalkmalarına ve iş sahibi olmalarına yardımcı olan kâr emeli gütmeyen bir kuruluş ve her yıl Call of Duty Endowment (C.O.D.E.) Bowl isimli bir görüntü oyunu turnuvasına mesken sahipliği yapıyor. C.O.D.E. Bowl’da ABD Silahlı Kuvvetlerinin 6 kolu ve Birleşik Krallık ordusunun 3 kolu espor turnuvasında yarışıyor ve yarıştan elde edilen tüm gelirler C.O.D.E.’nin gazileri yüksek kaliteli mesleklere kazandırma misyonuna gidiyor.

Geçtiğimiz yıl ikincisi düzenlenen C.O.D.E. Bowl’u kazanan ABD Uzay Kuvvetleri, yani Space Force, 16 Aralık’ta Kuzey Carolina’nın Raleigh kentinde düzenlenecek olan bu yılki turnuva öncesinde kupasını uzaya fırlattı ve mükafatın üzerine kalıcı bir kalemle “gel ve al” yazarak rakiplerini kışkırttı. Task & Purpose’da yer alan bir habere göre Space Force, kupayı Dünya atmosferinin dışına fırlatmak için Birleşik Krallık’ta özel bir şirket ile anlaştı ve kupayı ağır G kuvvetlerine, sıcaklık ve basınç değişimlerine dayanacak biçimde hazırladı.

Call of Duty Endowment’ın yönetici yöneticisi Dan Goldenberg yaptığı basın açıklamasında şunları söylemiş oldu: “Bu yıl C.O.D.E. Bowl, heyecan verici bir Warzone 2.0 savaşıyla Raleigh, Kuzey Carolina’yı kasıp kavuracak ve kupayı Space Force‘un elinden alabilecek birileri çıkacak mı bakılırsaceğiz. Aktifliği izlemek son derece eğlenceli olacak, fakat işsiz ya da eksik istihdam edilmiş olarak tanımlanan gazilerin yüzde 61’ini manalı mesleklere yerleştirme istikametindeki kıymetli misyonumuzu asla gözden kaçırmıyoruz.”

Activision tarafınca kurulan Call of Duty Endowment, gazileri iş sahibi yapma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip olan kuruluşlara para mükafatı veriyor. C.O.D.E. basın açıklamasında, 2021 yılında gazileri işe yerleştirmek için gazi başına ortalama 547 dolar harcadıklarını ve bu sayının, bilhassa alanda bakılırsav yaptıktan daha sonra mesleksel gelişimle gayret eden tüm gazileri kapsayabileceğini söylemiş oldu.