Microsoft da oyun meblağlarına artırım yapıyor: Game Pass fiyatı artacak mı?

bencede

New member
Oyuncular için bir daha makûs bir periyot başlıyor üzere görünüyor. Microsoft, yakında birinci taraf oyunlarının meblağlarını artırarak Sony, Take-Two ve EA üzere başka büyük oyun yayıncılarının müsaadeden gitmeye hazırlanıyor. En önemli Xbox birinci taraf oyunların fiyatı 59,99 ABD doları. Lakin 2023’ten itibaren 69,99 ABD dolarına yükselecek ve Starfield ve Forza Motorsport üzere merakla beklenen yakında çıkacak oyunlar bu fiyat etiketiyle satılacak.

Şirket, yaptığı açıklamada “bu fiyat, bu oyunların içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını yansıtıyor” diyerek fiyat artışını doğruladı. Starfield, Redfall, Fable üzere Xbox platformuna özel büyük AAA sürümleri için fiyat artışı görülecek olsa da, Xbox Game Studios’un Grounded yahut Pentiment ölçeğindeki daha küçük oyunları bu değişiklikten etkilenmeyecek.

Microsoft ayrıyeten, Xbox Game Pass ve PC Game Pass aboneliklerinin, oyunlarını direkt satın almanın bir alternatifi olarak kalmaya devam edeceğini belirterek, “Xbox’ta gruplarımız tarafınca geliştirilen tüm oyunlarda olduğu üzere, bunlar da birebir biçimde, birinci çıkış gününden itibaren Game Pass ile birlikte sunulacak” dedi.

Xbox tarafında oyun fiyatları yükselirken Microsoft, geçtiğimiz günlerde rakibinin tersine Xbox Series X|S konsol meblağlarını yükseltmeyi planlamadığını açıklamıştı. Ancak Game Pass fiyatları hakkında rastgele bir açıklama yapmadı. Bu yüzden, tanınan Xbox Game Pass abonelik hizmetleri için ufukta birtakım fiyat artışları görmeyi de bekleyebiliriz.