Microsoft’un deklare ettiğı bilgiler, Flight Simulator’ı bir kere daha manşetlere taşıdı

bencede

New member
Microsoft Flight Simulator, Ağustos 2020’de PC için piyasaya sürüldüğünden beri ziyadesiyle konuşuluyor. Bunda olağan ki ulaştığı muvaffakiyetlerin da rolü pek büyük. Yalnızca birinci iki haftasında bir milyondan fazla oyuncu kazanmayı başardığını bildiğimiz oyun, iki yıldan biraz daha uzun bir süre sonunda 10 milyon oyuncu sonunu da geçti.

Bu etkileyici sayı, Microsoft Store, Steam, Xbox Series X|S, Xbox Cloud Gaming’in yanı sıra Xbox Game Pass ve PC Game Pass aboneliklerinden gelen oyuncuları içeriyor. Ne yazık ki Microsoft, yaptığı duyuruda oyuncu dağılımı hakkında rastgele bir ayrıntı paylaşmış değil.

Ancak açıklamada birtakım öbür ayrıntılar var: Lansmanından bu yana oyun 500 milyon uçuşa konut sahipliği yaptı ve toplamda 40 milyar mil yol kat edildi. Bu uzaklık, Dünya etrafında 10 milyon cins yahut Dünya’dan Güneş’e 200 gidiş – dönüş manasına geliyor.

Microsoft Flight Simulator bununla birlikte Microsoft’un en uzun müddettir devam eden serisi olma unvanını da elinde tutuyor. 1.0 sürümü birinci sefer 1982’de piyasaya sürüldü.