Omicron sineması konusu nedir? Yeni varyant daha sonrası trendlere girdi…

bencede

New member
Omicron sineması konusu ve bilgileri, son günlerde dünyada paniğe niye olan Covid-19’un Omicron varyantı ile olan isim benzerliği niçiniyle merak konusu oldu. Omicron varyantı birinci vakit içinderda Güney Afrika Cumhuriyeti ve Botsvana’da görüldü.

Varyant Avrupa’da birinci vakit içinderda Belçika’da tespit edildi. Almanya, Çekya, Hollanda, İsrail, Avustralya, İtalya varyantın görüldüğü başka ülkeler içinde.

niye OMICRON İSMİ VERİLDİ?

Yeni varyantın ismi da farklı bir tartışmanın konusu oldu. Zira Dünya Sıhhat Örgütü koronavirüs varyantlarını Yunan alfabesine bakılırsa isimlendiriyor. Yeni varyantın isminin sıralamaya nazaran ‘Nu’ olması gerekiyordu. Zira Yunan alfabesine nazaran daha evvel isimlendirilen son varyant ‘Mu’idi ve sırada ‘Nu’ harfi vardı. Fakat Dünya Sıhhat Örgütü iki harfi atlayarak yeni varyantı Omicron olarak isimlendirdi.


The New York Times’ın haberine bakılırsa DSÖ yetkilileri, Yunanca hem “Nu” birebir vakitte “Xi” harflerini atlamaya karar verdikten daha sonra en son varyant için Omicron’a karar verdi. DSÖ sözcüsü Tarık Jasareviç Cumartesi günü Times’a verdiği demeçte, “Nu’nun ‘New’ (Yeni) ile epey kolay karıştırıldığı ve ‘Xi’ yaygın bir soyadı olduğu için kullanılmadığı” bilgisini verdi. Açıklamaya göre bu biçimdece yetkililer bir daha sonraki harfe karar verdiler: “omicron”. Businnes Insider’ın haberine nazaran ise isimlendirme konusunda kimi bireyler DSÖ’yü, Çin Devlet Lideri Xi Jinping’in adı olan “Xi”yi , Yunanca harf ve Çince isim farklı biçimde söylem edildiği biçimde kullanmamakla eleştirdi.

DSÖ’nün yeni varyantın ismini Omicron olarak açıklamasının akabinde ise isminde Omicron geçen 2 eski sinema Google’da en hayli arananlar ortasına girdi. Omicron sinemasının konusu da araştırılmaya başlandı. İşte Omicron sineması konusu, oyuncu takımı ve ayrıntılar…

Omicron Sineması Konusu Nedir?

2013 üretimi Omicorn sineması güldürü ve bilim kurgu çeşidinde bir üretim. Omicron sinemasında bir uzaylı Dünya’ya botanik bir virüsle geliyor ve bu virüs tüm dünyayı tehdit ediyor. Arizona’da yaşayan mert bir bayan, bahçesindeki bitkilerle uzaylıyı kazanır ve hükümeti devirmeye çalışır.

Direktörlüğünü Mike Donahue’nin yaptığı The Visitor from Planet Omicron sinemasının başrollerinde Inge Jaklyn Sally Kirkland ve Tom Tangen yer alıyor.


Omicron Sineması Fragman

Omicron Sineması (1963)


Omicron ismindeki tek sinema 2013 yapımı The Visitor from Planet Omicron değil. 1963 yılında yapılan ve bir daha komedi-bilim kurgu tipinde bir sinema daha var.

1963 üretimi Omicron sineması konusu şöyle: Bir uzaylı, gezegeni öğrenmek için bir dünyalının vücudunu ele geçirir ve insan ırkını tehdit eder. Omicron, Ugo Gregöretti tarafınca yönetilen 1963 İtalyan bilimkurgu-komedi sinemasıdır. Sinema, 24. Venedik Memleketler arası Sinema Şenliği’nde yarışa girdi.


  • Yeni Squid Game: Hellbound
  • Netflix Aralık 2021 takvimi
  • En Güzel Sinemalar: Top 250