Oyun Influencerları Daha düzgün Performans İçin Hangi Ekipmana Ne Kadar Yatırım Yapıyor?

bencede

New member
Kaspersky tarafınca yaptırılan anket, oyun influencerlerinin en çok parayı performans optimizasyonuna harcamaya hazır olduğunu ve yüzde 41’inin bunun için “devasa yükseklikte miktarda” yatırım yaptığını gösteriyor. Influencerlerin yarısından fazlası (yüzde 53) oyunlarda elde ettikleri sonuçların buna bağlı olduğu konusunda hemfikir olduğu ve en çok bilgisayar bileşenlerine (yüzde 76), fare yahut klavye üzere yan aksesuarlara (yüzde 61) yatırım yaptığı, en yüksek performansı bunlarla ilişkilendirdiğini söylüyor.

Fortune Business Insights araştırmasına bakılırsa, global oyun donanımı pazarının 2022’de 3,46 milyar ABD doları olması ve 2027 yılına kadar 5,23 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Allied Market Research, global oyun aksesuarları pazarının 2021’de 6,1 milyar ABD doları kıymetinde olduğunu varsayım ediyor ve 2030’da bunun 14,4 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor.

Kaspersky araştırması, önde gelen influencerların sistem performansını kazanmanın anahtarı olarak gördüğünü doğruluyor. İştirakçilerin yüzde 53’ü başarılı olmalarına yardımcı olacak ekipmanların yatırım yapmaya kıymet olduğunu kabul ediyor. Influencerler daha yüksek performans için daha fazla PC gücüne (yüzde 47), kulaklıklı mikrofona (yüzde 44) yahut klavyeye yatırım yapıyor (yüzde 44).

Bu görüş, başarıyı artırmanın en kıymetli yollarının PC performansı (yüzde 49), oynanışa dair alıştırma yapmak (yüzde 41), internet bant genişliği yahut ping (yüzde 40) olduğunu söz eden genel oyun topluluğu datalarından daha farklı.

Kaspersky Tüketici Eserleri Pazarlama Lider Yardımcısı Marina Titova, şunları söylüyor: “Anketten gelen bilgilere bakılırsa tüm oyuncuların yüzde 91’i performansın onlar için kıymetli bir faktör olduğunu kabul ediyor. Ayrıyeten araştırmamız, oyunlardaki sonuncu kararın bilgisayar süreç gücünün yanı sıra birden hayli faktöre bağlı olduğunu ortaya koyuyor. Bu niçinle oyuncular yaptıkları işte en düzgün olmak için her fırsatı değerlendirmeye hazır.”

Raporun tamamına bu temastan ulaşabilirsiniz.