Sony, PlayStation özel oyunu Gran Turismo 7’yi PC’lere getirebilir. İşte tüm bilinenler…

bencede

New member
Sony, PlayStation platformu için geliştirdiği özel oyunlarının kimilerini son birkaç yıldır PC’ye de taşıyor. God of War’dan Spider-Man’e kadar bir hayli özel oyun, PC için de yayınlandı. Ve artık bu listeye Gran Turismo 7 de eklenecek üzere görünüyor. Oyun üzerinde çalışan Kazunori Yamauchi‘nin stüdyonun “bunu önemli ciddi düşündüğünü” söylemesi, PC oyuncuları için heyecan verici bir gelişme olarak kıymetlendirilebilir.

Bir Gran Turismo 25. Yıldönümü aktifliği sırasında GTPlanet ile yaptığı röportajda, Polyphony Digital’in PC portu hakkında sorulan soruya Yamauchi, “bu epey kolay bir mevzu değil, lakin olağan olarak bunu araştırıyoruz ve düşünüyoruz” biçiminde karşılık verdi.

Yamauchi, bunun niye zahmetsiz olmayacağını şöyleki deklare etti: “Gran Turismo epey ince ayarlanmış bir oyun. Oyunu lokal olarak 4K/60p’de çalıştırabilecek pek fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmamızın bir yolu platformu daraltmak.

Gran Turismo 7, 4 Mart 2022’de PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürüldü. Ancak çabucak hemen oyunun PC’ye gelmesini beklemiyoruz. Spider-Man: Miles Morales’in bu ayın başlarında başlayan PC macerasını, birinci kademede Naughty Dog’un The Last of Us Part 1 Remake’in izlemesi bekleniyor. Sızıntılar ayrıyeten Returnal’ın PC’ye de geleceğini söylüyor. Lakin Sony’nin Gran Turismo 7 için 2023’e kadar daha fazla bilgi vermesi sürpriz olacaktır.